Archiwa

MISTRZOSTWA ŚWIATA INAS I MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH TRZEBNICA 2019

Trzebnica była gospodarzem mistrzostw świata INAS w biegach przełajowych.  Mistrzostwa Świata Federacji INAS w biegach przełajowych odbywały się już po raz dziewiąty.

Biało-czerwoni sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim od wielu lat należą do ścisłej światowej czołówki w konkurencjach biegowych na bieżni jak i poza nią. Tak było i tym razem. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie możliwe konkurencje. Z kolei w mistrzostwach Polski, w których udział wzięli uczniowie z dwunastu województw, swój udział zaprezentowali i nasi uczniowie. W reprezentacji województwa znalazło się pięcioro uczniów. Najlepszy wynik osiągnęła Patrycja Babińska, która w kategorii dziewcząt młodszych zdobyła swój drugi medal na tej rangi imprezie. Tym razem srebrny – w zeszłym roku był brąz. W tej kategorii jej koleżanki zajęły Emilka Pestka – VII, Żaklina Pastwa – XII miejsce. W śród chłopców młodszych biegał Marcel Kukliński, który zajął XVI miejsce. Ale przyszło mu się zmagać z zawodnikami starszymi o 3-4 lata. W kategorii chłopców starszych Mateusz Rekowski zajął XI miejsce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i woli walki gdyż trasa była baaaaaaaaaaaaardzo trudna i wymagająca bardzo dobrego przygotowania.