Miesięczne Archiwa: marzec 2022

Pomorski Turniej Eliminacyjny Bocce.

Bratek Czersk jedzie na Igrzyska Olimpiad Specjalnych
30.03.22r. odbył się Pomorski Turniej Eliminacyjny Bocce. W zawodach brały udział cztery najlepsze drużyny z województwa pomorskiego. Po dogrywce w finale zwyciężyła drużyna z Czerska. Dwóch zawodników uzyskało kwalifikacje na Igrzyska Letnie Olimpiad Specjalnych w Rybniku.

Czytaj więcej

Dzień Wody

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej szkole dzieci również przyłączyły się do świętowania. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, badawczych i plastycznych. Czytaj więcej

21 MARCA – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole już po raz piąty Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa 

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kropla wody”

Szkolny konkurs plastyczny „Kropla wody” z projektu ekologicznego „Pamiętaj człowieku młody nie wolno marnować wody” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było zainteresowanie rolą wody w środowisku przyrodniczym oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej.

Przyznano następujące miejsca:

Czytaj więcej

“Pokaż, jak dbasz o ptaki zimą” – rozwiązanie konkursu.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów wszystkich klas naszej szkoły.  

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na los ptaków oraz opiekuńczy stosunek do zwierząt poprzez dokarmianie oraz poznanie różnych gatunków ptaków. Okazało się, że w szkole jest bardzo wielu miłośników naszych skrzydlatych przyjaciół. W konkursie wzięło udział aż 22 uczniów, którzy pokazali swoje przeróżne “stołówki” dla ptaszków. Wszyscy okazali się wygrani, gdyż wykazali się dobrymi cechami charakteru i dbali o słabsze istoty podczas zimy. Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Rytel.  

Czytaj więcej


Archiwa