Miesięczne Archiwa: maj 2020

Życzenia na „DZIEŃ DZIECKA”

                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Drodzy Uczniowie

              Z okazji Waszego święta życzymy  wszystkiego, co najpiękniejsze: zdrowia, radości, słońca, beztroski, ale także wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia Waszych celów, realizacji życiowych pasji, talentów, sukcesów w nauce      i wspaniałych wyników w sporcie. Tęsknimy za Wami bardzo. Mamy nadzieję, że wkrótce znów spotkamy się w szkole.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Czersk, 01.06.2020 r.

Zdalny PIKNIK PLASTYCZNY

„PIKNIK PLASTYCZNY- ZDALNIE”

Drodzy uczniowie  klas Przysposabiających do Pracy !

Każdego roku nasza szkoła organizuje „Piknik plastyczny”, w Parku Borowiackim. W tym roku jest to niemożliwe z racji na sytuację pandemiczną w Polsce. Możemy to zrobić w inny sposób z Waszą pomocą.  Waszym zadaniem będzie wykonać zdjęcie kwiatów. Mogą to być kwiaty polne, kwiaty doniczkowe, albo  kwiaty  które rosną w Waszych ogrodach. Zrobione zdjęcie wystarczy wysłać MMS-em na podane poniżej numery telefonów do 10 czerwca 2020. Wszystkie nadesłane zdjęcia znajdą się na stronie internetowej szkoły.

Justyna Grabańska 691 661 428

Anna Schulz 698 815 245

 

Organizatorzy

Biblioteka już otwarta

Pani Alicja Czapiewska informuje, że od dnia 25.05.2020r. biblioteka szkolna będzie dostępna w godzinach 9.30 – 10.30.

Książki do biblioteki będzie można zwracać przy wejściu do szkoły do przygotowanego kartona.

KOMUNIKAT DYREKTORA

Czersk, 18.05.2020 r.

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Zgodnie ze znowelizowanym rozporządzeniem w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, przerwa w nauczaniu stacjonarnym została wydłużona do 7 czerwca – do tego czasu nauczanie ma być zdalne, przewidziano jednak wyjątki. Nadal  prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W związku z tym  materiały edukacyjne dla  uczniów będą systematycznie, każdego dnia zamieszczane na szkolnej stronie internetowej. Biorąc pod uwagę sytuacje szczególne, zwłaszcza polegające na tym, ze oboje rodzice muszą wrócić do pracy  od dnia 18 maja 2020r. do dnia 7 czerwca 2020r. dopuszcza się możliwość realizacji zajęć rewalidacyjnych, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,  za zgodą rodziców. Zajęcia te mogą być realizowane w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia.

Od 25 maja dopuszcza się organizowane zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Rodzice mogą nie wyrazić  zgody i wybrać nadal nauczanie zdalne. Także od 25 maja uczniowie klas VIII będą mogli korzystać z dobrowolnych  konsultacji na terenie szkoły. Taką możliwość od         1 czerwca zyskają wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W związku z tym  wszyscy wychowawcy  przeprowadzą telefoniczne rozmowy z rodzicami na temat decyzji  dotyczących formy dalszego nauczania do 7 czerwca.

Serdecznie pozdrawiam

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku

Leszek Mroziński

GAZETKA SZKOLNA – CHWILA PRZERWY

CHWILA PRZERWY

LINK DO CAŁEJ GAZETKI      gazetka zdalna

Wydanie  nr 34 , Kwiecień  2020

Gazetka wydawana przez: Samorząd Uczniowski

Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku, ul. Batorego 15

Czytaj więcej


Archiwa