Miesięczne Archiwa: listopad 2021

Drodzy rodzice i uczniowie  

 

Czersk, 26.11.2021 r.

Drodzy rodzice i uczniowie

 

W dniu dzisiejszym otrzymałem zgodę organu prowadzącego na przejście dla 2 oddziałów Szkoły Podstawowej  w tryb nauczania zdalnego.

– oddział zet c   w okresie od 26.11. 2021 r. do 06.12.2021 r. włącznie,

– oddział zet a   w okresie od 29.11. 2021 r. do 03.12.2021 r. włącznie,

– Od 26.11.2021 r publikujemy na szkolnej stronie internetowej materiały edukacyjne dla uczniów  klasy zet c

– Od 29.11.2021 r publikujemy na szkolnej stronie internetowej materiały edukacyjne dla uczniów  klasy zet a

– Zdalne nauczanie prowadzimy z zachowaniem tygodniowego planu zajęć dla poszczególnych klas.

– Wychowawcy  klas monitorują właściwy przebieg  pracy zdalnej w swoim oddziale.  Na bieżąco kontaktują się z  rodzicami . Zgłaszają dyrektorowi kłopoty w zakresie pracy zdalnej u swoich uczniów. Dbają o właściwy przepływ informacji. Wszelkie pytania i wątpliwości  w szczególnie trudnych przypadkach kierują do dyrekcji.

– Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do  kształcenia na odległość. Przygotowując tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniamy m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć możliwości psychofizyczne uczniów oraz ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć.

– Dostęp do materiałów edukacyjnych dla każdej klasy na szkolnej stronie internetowej

będzie zabezpieczony hasłem. Hasła dostępu przekażą rodzicom wychowawcy klas.

– W czasie zdalnego nauczania zapewniamy rodzicom możliwość kontaktu i konsultacji z nauczycielami poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny lub pocztą e-mail z wychowawcą klasy.

– Bardzo proszę aby rodzice na miarę indywidualnych potrzeb  wspomagali swoje dzieci w odczytywaniu  w przesłanych materiałach poleceń i instrukcji nauczycieli.

Serdecznie pozdrawiam:

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku

Leszek Mroziński

Pamiętaj człowieku młody, nie wolno marnować wody!

Nasza szkoła mocno zaangażowana jest w akcję edukacyjną mająca na celu uświadomienie, jak ważna w naszym życiu jest woda. Czytaj więcej

Apel z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

Kolejna rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę została uczczona uroczystym apelem przygotowanym przez klasy VIII i VII. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej

WYCIECZKA DO KINA 

Uczniowie klas ZET A, ZET C oraz ZET E wybrali się do kina Helios w Tczewie na seans „Lassie wróć”. Historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla, wywołała u uczniów dużo uśmiechu i wzruszeń. Wyjazd do kina to świetny pomysł na urozmaicenie jesiennych dni. Czekamy na kolejne wyjazdy. Czytaj więcej

Odwiedzamy zmarłych

W pierwszych dniach listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką katechetów udali się na groby uczniów i pracowników szkoły spoczywających na miejscowym cmentarzu, aby pomodlić się w ich intencji i zapalić znicze, a przede wszystkim, aby trwała pamięć o tych, którzy byli związani z naszą szkołą, a których nie ma już wśród nas.

Czytaj więcej

Apel z okazji święta Wszystkich Świętych

W piątek – 29 października odbył się uroczysty apel z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Uczniowie klas IV i VI przypomnieli nam, że w niebie są nie tylko wielcy święci, ale też nasi bliscy. Czytaj więcej

Konkurs – Mój przyjaciel – Anioł Stróż.

We wrześniu i październiku w naszej szkole odbył się konkurs ,, Mój przyjaciel – Anioł Stróż”. Czytaj więcej

Film z obchodów 35-lecia szkoły.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie.

Zgodnie z zapowiedzią publikujemy link do obejrzenia filmu z obchodów 35-lecia naszej szkoły. Link należy skopiować i wkleić do przeglądarki i pobrać film.

Życzymy miłego odbioru.

https://we.tl/t-Eevq3B7sjX

https://www.facebook.com/watch/?v=1365951927197767

Wycieczka do kina w Tczewie

Klasa 5 i 6 wybrała się na wycieczkę do kina na film pt. „RON USTERKA”. Wycieczka była o tyle atrakcyjna, gdyż w podróż wybraliśmy się pociągiem.

Czytaj więcej


Archiwa