Archiwa

„Świat Przyrody, Świat Przygody”.

Dnia 28.03.2019r. w Ośrodku Kultury w Czersku spotkaliśmy się na XIX edycji programu „Świat Przyrody, Świat Przygody”. 

W tym roku były to przeglądy teatralne, a tematem przewodnim była otaczająca nas przyroda i jej ochrona. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i mieli przepiękne stroje. Była bogata scenografia, odpowiedni dobór repertuaru oraz muzyka, która porywała widownię na sali. Publiczność świetnie się bawiła, a artystów nagradzała głośnymi brawami. Jury miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepszych. Poziom był bardzo wyrównany. Każdy zespół został wyróżniony i nagrodzony:

  • Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Kubusia Puchatka z Czerska otrzymała statuetkę za najlepszy dobór repertuaru,
  • Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Jana Brzechwy z Czerska zostało wyróżnione za ogólny wyraz artystyczny,
  • Niepubliczne Przedszkole Anioła Stróża z Czerska zdobyło nagrodę za najlepszą grę aktorską,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Tucholi miał najciekawszy scenariusz (dotyczył nawałnicy, która dotknęła 2 lata temu Boty Tucholskie),
  • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka (świetlica) z Czerska otrzymała statuetkę za najlepiej dobraną muzykę,
  • Zespół Szkół Specjalnych z Czerska został wyróżniony za najciekawszą scenografię i kostiumy.

Występy młodych aktorów oceniała jury w składzie:

Emilia Rekowska – Dyrektor Ośrodka Kultury w Czersku, Mirosław Łangowski – Inżynier Nadzoru – Nadleśnictwo Czersk, Leszek Mroziński – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w Ekologicznych Przeglądach Teatralnych. Szczególnie chcemy podziękować za wsparcie finansowe i pomoc w zorganizowaniu Panu Nadleśniczemu Ireneuszowi Bojanowskiemu, Pani Dyrektor Emilii Rekowskiej i Panu Dyrektorowi Leszkowi Mrozińskiemu.

Do zobaczenia za rok!

Zespół Szkół Specjalnych w Czersku