Z życia szkoły
Dzień Praktycznego Działania
W kinie
Dzień praktycznego działania.
WYCIECZKA DO RYTLA
17 maja br odbyła się wycieczka wszystkich klas PDP do Rytla. Na miejsce uczestnicy dojechali pociągiem. Najpierw uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w zakładzie ślusarskim pana Licy. Po części edukacyjnej nastąpiła część rekreacyjna. Odbyła się ona przy kanale rytelskim. Tam wszyscy skosztowali kiełbaski z grilla i odbyły się wspólne zabawy na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej na dworzec wycieczkowicze zobaczyli walory promenady rytelskiej i skosztowali lodów. Pogoda i humor wszystkim dopisały.
Spotkanie integracyjne uczniów w ŚDS w Czersku.
„LISTY DO M5” w kinie w Chojnicach
INTEGRACJA W GODZISZEWIE.
Wyjazd integracyjny do Godziszewa- Zagroda Kociewska uczniów PDP i Absolwentów. Odbyły się: obchody kociewskich dni bani, obchody dnia ziemniaka, dokarmianie zwierząt, gry i zabawy grawitacyjne na terenie zagrody, ognisko.
PDPB i PDPC na grzybobraniu.
Z wizytą w zakładzie MIRFEX II
Wycieczka do Torunia i Bydgoszczy – 21.06.2022r.
SPDP na pikniku w Ostrowitem.
Z wizytą we młynie „LIB-MAR”
Dzień Matki – Dzień Praktycznego Działania.
Z WIZYTĄ W SPÓŁDZIELNI INWALIDÓW „RÓWNOŚĆ”
WARSZTATY Z MALOWANIA NA PORCELANIE
WIZYTA W YONGLI
TYDZIEŃ ZIEMNIAKA ZAKOŃCZONY
Uczniowie klas PDP podczas tygodnia ziemniaka przygotowywali prace plastyczne, prace techniczne oraz potrawy z ziemniaków.
W HODOWLI BOCZNIAKÓW
WIZYTA W NADLEŚNICTWIE CZERSK – PODZIWIANIE KWIETNEJ ŁĄKI WIOSNĄ I JESIENIĄ
PRAC – CIĄG DALSZY
PRACE NASZYCH UCZNIÓW W CZASIE ZDALNEGO NAUCZANIA – CIĄG DALSZY
Praktyczne działania uczniów klas PDP podczas zdalnej edukacji kwiecień – maj 2020 r.
Prezentacja w pliku poniżej. Pod prezentacją fotogaleria.
PRACE NASZYCH UCZNIÓW W CZASIE ZDALNEGO NAUCZANIA
ROK SZKOLNY 2018/2019
ZAJĘCIA Z GLINĄ
W piątek 17 maja w Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia ceramiczne dla uczniów klas drugich z Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku. Zajęcia poprowadziły Panie Aleksandra Grzelak i Aleksandra Bernady z Zespołu Szkół nr 3 wraz z uczniami Szkoły Przysposabiającej Do Pracy. Uczniowie mieli okazję spróbować lepienia z gliny misek, talerzyków czy nawet kwiatów itp. oraz popróbować tworzenia naczyń na kole garncarskim. Ciekawostką było powstawanie wazoników i dzwonków w gipsowych formach odlanych gliną. Ogromną pomocą dla wszystkich okazali się uczniowie ZSS w Czersku , którzy nauczeni rzemiosła garncarskiego pomagali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas drugich.
ROK SZKOLNY 2017/2018
Na policji
20 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy PDP A i PDP B wraz z wychowawcami p. Agnieszką Osowską i p. Kamilą Jażdżewską oraz p. praktykantem Karolem Krenskim odwiedzili Komisariat Policji w Czersku. Dzięki uprzejmości panów policjantów – asp. Marka Jasnocha oraz mł. asp. Michała Kloskowskiego zwiedziliśmy budynek czerskiego komisariatu, poznaliśmy arkana pracy policjantów. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak wygląda cela, policyjny radiowóz. Niemałą atrakcją okazało się badanie alkomatem oraz pobieranie odcisków palców, które później wzięliśmy ze sobą na pamiątkę. Dzięki tej wycieczce zrozumieliśmy, że policjanci są zawsze na posterunku, aby pomagać nam i nas chronić.
Kino od „kuchni”
19 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy PDP A i PDP B wraz z opiekunami: p. Kamilą Jażdżewską, p. Marcinem Stopa oraz praktykantem p. Karolem Krenskim, udali się do Ośrodka Kultury w Czersku. Tam, p. Wojciech Bruski, pokazał nam jak działa kino „od kuchni”. Mieliśmy jedyną w swoim rodzaju okazję być w kabinie kinooperatora oraz przyjrzeć się jak wygląda praca przy analogowym projektorze kinowym. Pan Wojtek opowiedział nam historię kina w Czersku oraz odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące pracy kinooperatora. Na koniec zwiedzania obejrzeliśmy fragment filmu w wersji analogowej. To była dla nas bardzo ciekawa lekcja historii kina.
Uczniowie klasy PDP A rozpoczęli już przygotowania do świąt wielkanocnych. Wraz z wychowawcą p. Agnieszką Osowską wykonali śliczne, kolorowe jajka z drewna. Najpierw starannie malowali drewniane elementy, następnie ozdabiali je cekinami, koronką, wstążkami, naklejkami. Ich prace będą z pewnością piękną ozdobą świątecznego stołu.
Z wizytą w ZSS w Chojnicach
06.10. 2017 r wybraliśmy się na integracyjne spotkanie z uczniami szkoły PDP w Chojnicach, podczas którego odbyły się warsztaty nauki robienia szali, kominów czy czapek na obręczach do dziergania. Początkowo baliśmy się, że będzie to dla nas zbyt trudne, po krótkiej jednak chwili okazało się że opanowujemy tą technikę w ekspresowym tempie i oczywiście zaraziliśmy się zamiłowaniem do tego rodzaju robótek ręcznych. Dzierganie za pomocą obręczy jest niezwykle proste i nie wymaga umiejętności dziergania na drutach czy szydełku. Na pewno spróbujemy w naszej szkole zaprezentować innym to czego nauczyli nas koledzy i koleżanki ZSS w Chojnicach.
Wykopki”
15 września uczniowie klasy PDP A i PDP B z panią Agnieszką Osowską, Anną Jaszczyszyn-Lica i Aleksandrą Bernady wzięli udział w wykopkach. Dla niektórych z nas było to zupełnie nowe doświadczenie. Pracy na polu towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzy. Za zaproszenie i pyszny poczęstunek dziękujemy serdecznie Państwu Narloch.
ROK SZKOLNY 2016/2017
WIZYTA W OSOWIE
5 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w zajęciach praktycznego działania w Osowie. Najpierw przyglądali się procesowi produkcji masła metodą tradycyjną w gospodarstwie rolnym państwa Czapiewskich. Następnie mieli okazję posmakować świeżutkiego masła na bułce ze swojskim dżemem. Gospodyni poczęstowała wszystkich pysznym ciastem a następnie udaliśmy się nad staw rybny, by poćwiczyć wędkowanie. Złowiliśmy kilkanaście sztuk, z których uczniowie byli bardzo dumni.
DZIEŃ PRAKTYCZNEGO DZIAŁANIA
16 maja 2017 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Praktycznego Działania. Na tegoroczną imprezę oprócz naszych najstarszych uczniów klas PDP i ZET zaprosiliśmy gości z Zespołu Szkół Specjalnych z Chojnic – uczniów klas PDP wraz z opiekunami, panią Bożeną Kanabają i panią Haliną Łepek. Nasze działania skupiały się na tematyce wiosennej. Uczniowie pracowali w ogrodzie – przygotowywali grządki, siali warzywa pod okiem pani Aleksandry Bernady. Na szkolnym boisku pan Dyrektor Leszek Mroziński czuwał nad uczniami dbającymi o szkolny trawnik. W pracowni stolarskiej natomiast malowano skrzyneczki, które mogą posłużyć jako element wiosennej dekoracji w ogrodzie czy w domu. Tutaj wskazówką i dobrą radą służył pan Marcin Stopa. Aby wszystkim umilić czas, ostatnia grupa uczniów wraz z panią Anną Jaszczyszyn i panią Agnieszką Osowską przygotowywała pyszną wiosenną zupę jarzynową, surówkę oraz kiełbaski na grilla. Po skończeniu prac wszyscy razem usiedliśmy przy stole. Dzieliliśmy się nowymi doświadczeniami, poznawaliśmy nawzajem. Na pożegnanie wręczyliśmy gościom skromne upominki przygotowane przez naszych uczniów. Imprezę zaliczamy do bardzo udanych. Pogoda nam dopisała, podobnie jak dobry humor :)”
ZAJĘCIA Z RZEMIEŚLNIKIEM
Kosze z jałowca i miotły z brzozy pamiętamy pewnie wszyscy, lecz coraz rzadziej można je zobaczyć w gospodarstwie. Ta wygasająca technika produkowania narzędzi do pracy pokazana została naszym uczniom przez mieszkańca z naszej okolicy Pana Jerzego Czapiewskiego z Osówka, który skorzystał z naszego zaproszenia i chętnie pokazał uczniom tajniki wykonywania koszy i mioteł. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się tej technice a następnie mieli okazję sami spróbować wyplatać kosze pod okiem fachowca i przygotowywać gałązki brzozy do wykonania mioteł. Pewnie na tej jednej wizycie w naszej szkole się nie skończy bo Pan Jerzy oznajmił, że chętnie jeszcze podzieli się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami podczas kolejnych zajęć. Czekamy z niecierpliwością.
SMAKOWITE POWITANIE WIOSNY.
Pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy ZET A i PDP B wraz z wychowawcami postanowili w nieco nietypowy sposób pożegnać zimę. Każdy z nich wykonał swoją Marzannę z warzyw. Użyliśmy do tego celu kapusty pekińskiej, selera, marchewki, pietruszki, ziemniaków, brokuł, pora, cebuli, szczypiorku oraz papryki. Powstały prześlicze, kolorowe panny. Potem zrobiliśmy sobie małą wystawę i już można było utopić Marzanny w… zupie Powstała pyszna i przede wszystkim bardzo zdrowa wiosenna zupka, którą ze smakiem zjedliśmy! Agnieszka Osowska i Aleksandra Bernady”
ZBIORY NASZYCH PLONÓW
Pora zakończyć nasze prace w ogrodzie bo mamy już jesień. A oto co zebraliśmy w tym roku: por, marchew, buraki, cebula, seler, pietruszka, groszek, miętę oraz widoczne na zdjęciach okazałe kabaczki, cukinię oraz dynię. Oj będzie co robić podczas zajęć kulinarnych.
KINO
21 września uczniowie klas gimnazjalnych Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych oraz uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunami wybrali się do kina Helios w Tczewie na film pt. „Jak zostać kotem?”. Dodatkową atrakcją była podróż pociągiem oraz posiłek w McDonaldzie. Uśmiechnięci wróciliśmy do domów 🙂
KWIEKI
16 września uczniowie oddziałów gimnazjalnych ZET oraz PDP mieli okazję zwiedzić ośrodek jeździecki w Kwiekach. W roku 2011 z inicjatywy Pana Rene Burakowskiego powstało tutaj Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych, którego celem jest promowanie sportów konnych, ośrodków i klubów jeździeckich oraz turystyki konnej, zarówno wśród osób profesjonalnie zaangażowanych w sporty konne, jak i tych, którzy po prostu kochają konie.
Przyglądaliśmy się z uwagą, jak wygląda miejsce, w którym organizowane są zawody. Podziwialiśmy piękne konie, zabytkowe bryczki i powozy. Mieliśmy nawet okazję przejechać się bryczką! Na koniec dzieliliśmy się wrażeniami przy ognisku. Towarzyszyły nam pieski właściciela. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom za miłe przyjęcie!
Wizyta w gospodarstwie Państwa Górnowicz
26.10.2016 W oborze prawie każdy z nas bywał nie raz ale wszyscy mamy odczucia, że zupełnie inaczej to wygląda – pewnie każdy wie jak.
A tutaj prawdziwy dobrostan dla krów. Przede wszystkim nie były uwiązane tylko chodziły sobie jak chciały w ogromnym boksie –jadły specjalną surówkę, inne leżakowały, jeszcze inne piły a co niektóre czochrały się Takie są teraz regulacje unijne w sprawie hodowli krów, więc teraz podobno wszystkie gospodarstwa mniej więcej tak wyglądają. No i wspomniany dobrostan krów ma ogromny wpływ na jakość i ilość mleka no a to potem na to co pijemy i jemy w postaci choćby jogurtów.
Obejrzeliśmy oborę, głaskaliśmy cielaki, krowy oraz pupile gospodarzy (psa i kota) no i przyjrzeliśmy się procesowi dojenia krów specjalnym robotem dojarką, które w tym akurat czasie miały na to ochotę, a mleko natychmiast trafiało do chłodziarni. Długo będziemy pamiętać wizytę w oborze Państwa Górnowicz, których bardzo serdecznie pozdrawiamy.
Spotkanie integracyjne Klas ZET i PDP nad jeziorem Ostrowite
15 czerwca 2014r. odbyło się po raz kolejny spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli z klas ZET i PDP.
Planszowe potyczki.
W środę (25.02.) odbyły się „Szkolne potyczki klasowe”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas: ZET „A”, ZET „B” oraz PDP 1-2, PDP 2-3. Podczas lekcji uczniowie mogli spróbować swoich sił m.in. w: warcabach, „Chińczyku”, szachach, „Rumikub”, „Uno” oraz wielu innych…
Zabawy wywołały wiele zaciekawienia, radości, wzmocniły więzi między uczniami. Dostarczyły dużo przyjemności, pobudzały wyobraźnię i kreatywność, uczyły prawidłowych zachowań w grupie, stymulowały pamięć oraz koncentrację.
„Znam swój kraj – wiosna i obrzędy wielkanocne”
25 marca uczniowie klasy III Przysposabiającej Do Pracy wzięli udział w I WOJEWÓDZKIM KONKURSIE DLA SZKÓŁ PDP pt.: „ZNAM SWÓJ KRAJ – WIOSNA I OBRZĘDY WIELKANOCNE”.
Konkurs odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kościerzynie. Warunkiem przystąpienia do niego było wykonanie i zabranie ze sobą palmy wielkanocnej, która została oceniona i była jedną ze składowych punktów w konkursie.
Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Drobińska, Marzena Pawłowska, Paweł Margański i Paweł Kiżewski pod opieką pani Aleksandry Bernady zajmując I miejsce. Nagrodą była frytkownica, która na pewno przyda się w naszej szkole i często będzie wykorzystywana podczas zajęć kulinarnych.
Konkurs wiedzy ekologicznej.
Dnia 15 kwietnia 2015r. w Tczewie, w Zespole Placówek Specjalnych, odbył się II etap konkursu wiedzy ekologicznej. Startowali w nich uczniowie Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego – Klaudia Piernicka i Magdalena Biesek.
Uczennice godnie reprezentowali naszą szkołę i dzielnie rozwiązywały wszystkie zadania. Czas ten minął im w niezwykle miłej atmosferze. Wróciły z konkursu usatysfakcjonowane z nagrodami w postaci plecaków z wyposażeniem oraz różnymi gadżetami.
Opiekunem uczennic była Aleksandra Bernady.
Kolejny brąz z Gdyni.
Futboliści Klubu Olimpiad Specjalnych „BRATEK” z Czerska po raz kolejny powtórzyli sukcesy z ubiegłych lat i wrócili z brązowymi medalami Pomorskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych . Turniej odbył się 7 maja 2015 r. na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Drużyna spisała się znakomicie. Zajęła 3 miejsce w gronie 12 drużyn z woj. pomorskiego. Fantastyczne bramki zdobywali dla naszego zespołu Adam Czarnowski, Maciek Kameczura i Damian Loryński. Udany debiut zanotował niezwykle utalentowany Dawid Brzeska, który w przeddzień turnieju otrzymał oficjalną nominację na zawodnika Olimpiad Specjalnych. Na turnieju w Gdyni Klub BRATEK reprezentowali:
- Dawid Brzeska ZGA
- Adam Czarnowski ZGA
- Maciek Kameczura ZGA
- Wojtek Mausolf ZGA
- Szymon Przesławski ZGB
- Łukasz Meyer ZGB
- Damian Loryński ZGB
- Wojtek Jaworski PDP III
- Paweł Kiżewski PDP II
- Karol Breza PDP I
Trenerzy : P.Lepak, J.Grzelak
Skoro wiosna to i zajęcia w ogrodzie czas zacząć.
Uczniowie klas PDP sumiennie i z ogromnym zapałem zagospodarowali teren przeznaczony na zagonki. Posiano różne warzywa, które regularnie podlewane i pielęgnowane dały efektywne plony wykorzystywane podczas zajęć kulinarnych w szkole.
Wycieczka do Chojnic
SPOTKANIE INTEGRACYJNE NAD JEZIOREM OSTROWITE
Awans Pawła Kiżewskiego na Turniej Ogólnopolski Olimpiad Specjalnych w Badmintonie.
17.06.2015 r. odbył się w Miastku Pomorski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. W rywalizacji wzięło udział 6 zawodników naszej sekcji. Przed rozpoczęciem rozgrywek sędziowie sprawdzili umiejętności techniczne zawodników i na tej podstawie zakwalifikowali ich do kilku grup sprawnościowych. Następnie w ramach tych grup odbyły się rozgrywki każdy z każdym.
Najlepiej z naszych zawodników uplasował się Paweł Kiżewski, który występował w najsilniejszej grupie i pokonał wszystkich swoich rywali. Tym samym wywalczył awans do Turnieju Ogólnopolskiego O.S., który odbędzie się jesienią i jako jedyny będzie reprezentował woj. pomorskie. Pozostali nasi zawodnicy po zaciętych meczach uplasowali się wysokich lokatach. Łącznie zdobyli 1 złoty medal- Paweł Kiżewski, 3 srebrne-, Damian Loryński, Paweł Margański i Jakub Zdunek, brązowy- Bartek Swiatczyński. Szymon Przesławski zajął 5 miejsce. Trenerzy: Jan Gliszczyński i Stanisław Pliszka.
Wycieczka nad morzem…
Dnia 15 czerwca uczniowie ZET A, ZET B, zet C oraz dwie klasy PDP uczestniczyły w wycieczce do Gdyni i Gdańska.
W Gdyni na plaży zjedli śniadanie i spacerem przez port i Skwer Kościuszki udali się do Oceanarium. Następnie odwiedzili McDonald’s, gdzie zjedli obiad. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzania Gdańskiej Starówki i pyszne lody na niej. Humory wszystkim dopisywały – pogoda też.
DBAMY O ZIELEŃ WOKÓŁ NASZEJ SZKOŁY
– EFEKTY NASZEJ PRACY
NASI GARNCARZE
Dnia 07.10.2015 roku klasa Przysposabiająca Do Pracy brała udział w warsztatach garncarskich, które odbyły się w Cisewiu. Pracownia ta powstała w ubiegłym roku utworzona przez Stowarzyszenie przy Domu Pomocy Społecznej.
Uczniowie doskonale odnaleźli się w roli garncarzy. Lepienie z gliny nie jest im obce , gdyż tego rodzaju zajęcia od czasu do czasu odbywają się w naszej szkole, jednak tworzenie naczyń na kole do toczenia pod okiem wykwalifikowanego instruktora to coś nowego. Zajęcia te trwały trzy godziny i każdy z uczniów otrzyma swoją pracę w późniejszym czasie, gdyż naczynia muszą wyschnąć a następnie będą wypalone w specjalnym piecu.
Wycieczka do Swornychgaci
W dniu 21 października 2015 roku odbył się wyjazd do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornychgaciach na warsztaty wypieku chleba metodami tradycyjnymi – CHLEB SWORZYŃSKI ŻYTNIO-PSZENNY.
W wycieczce brały udział 4 klasy w tym 2 Gimnazjalne i 2 Przysposabiające Do Pracy wraz z wychowawcami. Atrakcjami tego regionu nie jest tylko piękny krajobraz, bogactwo przyrodnicze, ale również możliwość poznania metod tradycyjnego wypieku chleba w specjalnie do tego wybudowanym piecu chlebowym pod wiatą chlebową przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornychgaciach. Podczas warsztatów każdy uczeń samodzielnie przygotowywał ciasto do wypieku i na zakończenie zabrał gotowy chleb do domu. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z procesem przygotowania i pieczenia chleba począwszy od przesiewania mąki, mieszania i wyrabiania ciasta, rozpalenia ognia w piecu chlebowym po wsad chleba do pieca. W oczekiwaniu na wyrośnięcie ciasta i nagrzanie pieca odbyła się prelekcja na temat szacunku, wartości i znaczenia chleba w naszej tradycji i kulturze. Pod wiatą chlebową znajduje się także palenisko (plata) przeznaczona do wykonywania tradycyjnych regionalnych potraw, oraz grill, z którego mogliśmy skorzystać i w trakcie przerwy upiec kiełbaski. Następnie zwiedzaliśmy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, gdzie znajdują się stare, tradycyjne przedmioty używane w gospodarstwach domowych i wystawy twórców ludowych.
PAMIĘTAMY
ZAJĘCIA RZEMIEŚLNICZE
Klasy Przysposabiające Do Pracy biorą udział w pozaszkolnych zajęciach rękodzielniczych, pozwalające im na poznawanie własnego regionu , jego kultury i tradycji regionalnych nadal żywych. Wytwarzają przedmioty dekoracyjne i pamiątkarskie przez co rozwijają w sobie zamiłowanie do własnoręcznego wykonywania przedmiotów oraz pomysłowości w tym zakresie.
Uczniowie poznali już różne techniki rękodzieła: wikliniarstwo, ceramika, tkactwo, rzeźbiarstwo. Uczą się dzięki temu spędzać czas w sposób twórczy i przede wszystkim aktywny, a w przyszłości umożliwi im to wybór takiej formy aktywności twórczej, która odpowiadać będzie ich indywidualnym uzdolnieniom i możliwościom.
SPOTKANIE Z RZEŹBIARZEM
- GARNCARSTWO
- PIEKARSTWO
- WIKLINIARSTWO
Sukces w Słupsku.
Wojtek Mausolf i Piotr Narloch królami strzelców.
Dwa zespoły unihokeistów naszego klubu BRATEK CZERSK – CZERSKIE LWY działającego przy ZSS w Czersku wywalczyły 2 srebrne medale na Pomorskim Turnieju Unihokeja Olimpiad Specjalnych , który odbył się 26 listopada 2015 r. w Słupsku. Pierwszy zespół z Czerska grający w najsilniejszej grupie rozgromił zespół z Lęborka 12-1, pokonał gospodarzy ze Słupska 3-2 i uległ zespołowi z Damnicy 2-5. Zespół wystąpił w składzie : P. Kiżewski, W. Mausolf (4 bramki), P. Narloch (4), Ł. Meyer (3), M. Kameczura (2), K. Gołąbek, K. Breza (3), P. Margański (1).
Drugi zespół z Czerska występował w grupie C w składzie : Sz. Przesławski (3 bramki), A. Czarnowski (2), St. Prondziński (1), D. Loryński (1), A. Gornowicz, D.Brzeska, J. Chudy, D. Hoppe uległ zespołowi z Gdyni 2-5 oraz pokonał drugi zespół ze Słupska 5-1.
Sukces czerskich drużyn jest szczególnie cenny ponieważ oba zespoły to debiutanci w rozgrywkach unihokeja w ramach stowarzyszenia Olimpiady Specjalne. Opiekunowie : P.Lepak i J. Grzelak.
WIZYTA WTZ
18 grudnia klasa PDP B wraz z wychowawcą zaprosiła uczestników WTZ na wspólne pieczenie pierniczków przed świętami Bożego Narodzenia. Przy dźwiękach kolęd razem przygotowali pyszne ciasteczka, które następnie pięknie ozdobili lukrem. Wszyscy świetnie się bawili, jak widać na zdjęciach 🙂
KLASY PDP W NOWYCH FARTUCHACH
„TŁUSTY CZWARTEK” – PIECZEMY PĄCZKI
DZISIAJ BĘDZIE „ŻANDARM”
Wizyta w hodowli boczniaka
SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM
DZIEŃ PRAKTYCZNEGO DZIAŁANIA