Archiwa

PAMIĘTAJ CZŁOWIEKU MŁODY, NIE WOLNO MARNOWAĆ WODY!

Wycieczka uczniów klas I, II i III do Zakładu Usług Komunalnych.

Dzieci z klas 1, 2 i 3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czersku na zaproszenie prezesa czerskiej komunalnej spółki, Pawła Garbackiego oraz z okazji zakończenia projektu edukacyjnego o oszczędzaniu wody, zwiedziły dziś (19.05) hydrofornię oraz przepompownię wody Zakładu Usług Komunalnych przy ul. Leśnej. Prezes czerskiej spółki zapewniał
dzieci – kranówkę można pić.

Pan Paweł pokazał dzieciom ujęcia wody, przepompownię, filtry, sterowanie filtrami oraz zapoznał z całym procesem przesyłu wody oraz zapewnił, że można pić kranówkę. Dzieci aktywnie brały udział w wycieczce. Zadawały pytania, ale także na nie odpowiadały, a na koniec spotkania opowiedziały wierszyk o wodzie. Przedstawiły też sposoby jej oszczędzania – na koniec zadowolone podziękowały za ciekawą wycieczkę


Dzień Wody

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej szkole dzieci również przyłączyły się do świętowania. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, badawczych i plastycznych.


KONKURS RECYTATORSKI KLAS 1-3

11 lutego odbył się konkurs recytatorski dla najmłodszych uczniów naszej szkoły z projektu ekologicznego „Pamiętaj człowieku młody nie wolno marnować wody”.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zdobyła- Natalia Bakhaus kl.2

II miejsce zdobyli – Nikola Szczechura kl.3 i Alan Skajewski kl.1

III miejsce zdobyli – Julia Mikołajewska kl.2 i Daniel Reszczyński kl.3

Gratulujemy wspaniałych recytacji wszystkim uczestnikom.


Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klas ZET C oraz ZET A, a także klasa PDP B wzięli udział w pogadankach na temat wody oraz sposobów jej oszczędzania. Wszystkie klasy bardzo aktywnie włączyły się w dyskusje, zaprezentowały własne propozycje dbania o wodę oraz wykonały piękne plakaty związane z tematem. 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kropla wody”

Szkolny konkurs plastyczny „Kropla wody” z projektu ekologicznego „Pamiętaj człowieku młody nie wolno marnować wody” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było zainteresowanie rolą wody w środowisku przyrodniczym oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej.

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Amelia Kosiedowska kl. VIII

II miejsce – Jan Meger kl. V

III miejsce- Filip Prondzinski zet f

Wyróżnienie dla dwóch zespołów : zet a i zet d

Dziękujemy za udział w konkursie !!

 

 


Prace plastyczne uczniów klasy 1 oraz klasy 2 pt. „Oszczędzamy wodę”.


OSZCZĘDZAJMY WODĘ!!!

W naszej szkole na korytarzach oraz na gazetkach pojawiły się informacje na temat oszczędzania wody. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z tematem i obejrzenia każdej z nich.

 


Nasza szkoła mocno zaangażowana jest w akcję edukacyjną mająca na celu uświadomienie, jak ważna w naszym życiu jest woda. Przez najbliższy rok uczniowie wezmą udział w różnych zadaniach, konkursach oraz prelekcjach, dzięki którym każdy z nich będzie wiedział jak oszczędzać wodę. Na początku roku w naszych szkolnych łazienkach pojawiły się plakaty przypominające o tym, abyśmy nie marnowali wody. Dzięki nim, każdy pamiętaj o jej oszczędzaniu.