Archiwa

Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce – Wejherowo 2024

Dnia 21.05.2024r.  na stadionie przy PZKS w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Lekktletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Swoje umiejętności sprawdzić w nich miało okazję siedmioro zawodników Międzyszkolnego  Uczniowskiego Klubu Sportowego „Razem” (uczniów i absolwentów Naszej szkoły). Ich występ okazał się bardzo udany. Zdobyli 8 medali (4 złote, 4 srebrne).

W Mistrzostwach swoje ekipy wystawiło 12 szkół i ośrodków województwa pomorskiego.                                                                               Miejsca naszych zawodników:

Mateusz Kołatka – II miejsce w pchnięciu kulą, 

Marcel Kukliński – I miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 100m,

Maciej Czapiewski – II miejsce w biegu na 1000m,

Anastazja Szkatuła – I miejsce w biegu na 600m, I miejsce w skoku w dal, 

Mateusz Rekowski – I miejsce w biegu na 800m., I miejsce w biegu na 100m,

Konrad Kułakowski – II miejsce w biegu na 800m,

Wiktor Kirsztenstein – II miejsce w koku w dal, V w biegu na 100m.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja zajęła I miejsce.

Zawody te były eliminacjami do Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu w Ciechanowie a jeszcze w miesiącu czerwcu nasi zawodnicy będą mogli sprawdzić swoją formę w konfrontacji z koleżankami i kolegami z Polski na Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych. Zawody te odbędą się w dniach 7-9 czerwca 2024r. w Zduńskiej Woli. W reprezentacji województwa pomorskiego         na pewno znajdą się zawodnicy MUKS „RAZEM”. Gratulujemy!