Archiwa

„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

Miniony tydzień przebiegał w naszej szkole pod hasłem „ŻYJ  SMACZNIE  I  ZDROWO”.

Wszystkie klasy kolejno brały udział w zajęciach edukacyjnych i warsztatowych mających na celu promowanie zdrowego stylu życia i nauki przygotowywania zdrowych posiłków. Jest to akcja ogólnopolska dla szkół pod przewodnictwem firmy „WINIARY”.

W poniedziałek zaprosiliśmy do naszej szkoły grupę uczestników z Środowiskowego Domu Samopomocy oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej do udziału w naszych zajęciach a w środę grupę dzieci z przedszkola Kubusia Puchatka.

Wspólne zajęcia spodobały się naszym uczniom jak i zarówno zaproszonym grupom. Poprzez tą akcję chcieliśmy pokazać, że prawidłowe odżywianie wpływa nie tylko na zdrowie, ale i dobre samopoczucie. To także sprawdzony sposób na poprawę wyglądu czy lepsze wyniki w nauce. Warto też wspomnieć, że wspólne gotowanie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z przyjaciółmi czy rodziną. Dziękujemy za chęć wzięcia udziału w tego rodzaju akcji, która na pewno pozostanie długo w naszej pamięci.

Dla każdej grupy odbyła się m.in. pogadanka z panią pielęgniarką, omówienie piramidy zdrowia i jej wykonanie, omówienie zasad układania produktów         w lodówce + ćw. utrwalające, wykonanie zdrowej potrawy, prawidłowe nakrywanie  stołu,  wykonanie  prozdrowotnych  haseł  na  dużych  arkuszach.

W piątek odbył się dzień finałowy podczas którego nastąpiło podsumowanie  zajęć w poszczególnych grupach wiekowych. Wszystkie wykonane prace zostały wyeksponowane na sali gimnastycznej. Grupa uczniów pod przewodnictwem Pani Gabrysi Kulczyk przygotowała piosenkę o warzywach , która jednocześnie była formą porannej gimnastyki dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na zakończenie zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie i rozeszliśmy się do swoich klas.