Archiwa

Po złej stronie mocy” czyli o energetykach.

„Cukry proste, kofeina – tak ten koszmar się zaczyna…” Tym razem Ogar i Rogal – bohaterowie kampanii społecznej pn. „Planuję długie życie – Zdrowie? Ogarnij to!” – zapoznali nas z negatywnymi skutkami spożywania energetyków. Te szkodliwe napoje są niestety nadal bardzo popularne wśród młodych ludzi. Na szczęście od 1 stycznia 2024 r. wszedł zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom i młodzieży do 18 roku życia.      

Podczas lekcji dowiedzieliśmy się, że energetyki zawierają wiele szkodliwych substancji, które negatywnie wpływają na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Doktor Katarzyna Wolnicka przedstawiła nam szereg istotnych informacji odnośnie wpływu cukru zawartego w energetykach na nasze ciało. Doktor Witaminka natomiast opowiedziała o otyłości i nadwadze, będących przyczyną m. in. spożywania słodkich napojów energetycznych. W celu zobrazowania niekorzystnego wpływu energetyków na organizm, posłużyliśmy się infografiką.  

Na korytarzu przygotowaliśmy ekspozycję, aby zachęcić społeczność szkolną do dbania o własne zdrowie. Na wystawie wyeksponowano ciekawą infografikę oraz komiksy, które można wypożyczyć i przeczytać wspólnie w klasie. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z wystawą, a w Nowym Roku życzymy Wam… DUŻO ZDROWIA! 

Małgorzata Babińska