Archiwa

Jesteśmy mistrzami województwa

Pierwsze miejsce w mistrzostwach Pomorza w piłce halowej szkół i ośrodków specjalnych zajęła drużyna naszej szkoły.

Zawody odbyły się 14.03.2017r. na Hali Sportowej w Czersku. W mistrzostwach uczestniczyło osiem najlepszych drużyn, wyłonionych w rozgrywkach rejonowych. Reprezentowali oni szkoły ze  Słupska,  Chojnic, Wejherowa, Gdyni, Bytowa, Barcic i gospodarzy turnieju z Czerska.

W półfinale czerszczanie pokonali drużynę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku, a w finale po zaciętym pojedynku pokonali SOSW w Bytowie.

Wyniki spotkań:

Grupa A
Czersk : Barcice 7:1, Wejherowo : Gdynia 2:0, Czersk : Wejherowo 3:2, Barcice : Gdynia 1:1, Czersk : Gdynia 4:0, Barcice : Wejherowo 1:6

Klasyfikacja końcowa:

I  Czersk, II Bytów, III Słupsk, IV Wejherowo, V Chojnice, VI Barcice, VII Gdynia

Wybrano również najlepszego bramkarza, została nim zawodniczka z Bytowa Wioletta Lasecka. Najlepszym zawodnikiem uznano Krystiana Lewandowskiego z Czerska, królem strzelców został, strzelec 11 bramek, Dawid  Kozłowski z Wejherowa. Zawodnicy ci otrzymali nagrody indywidualne i dyplomy. Wszystkie  zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Pierwsze trzy medale i nagrody rzeczowe. Nagrody, puchary i medale ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Starostę Chojnickiego i Burmistrza Czerska