Archiwa

Laboratoriów Przyszłości i Aktywna Tablica.

W maju br. odbył się Piknik Plastyczny, w którym zostały wykorzystane materiały zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości i Aktywnej Tablicy. Uczniowie mieli możliwość korzystania z dobrej jakości bloków, farb, pędzli oraz ołówków. Materiały te pomogły poszerzyć paletę możliwości pracy, zastosować nowe i innowacyjne techniki plastyczne. Uczniowie naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czersku oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach, pracując za pomocą narzędzi zakupionych z Laboratoriów Przyszłości i Aktywnej Tablicy rozwijali swoje zdolności manualne.

Uczniowie mieli możliwość obcowania z naturą, a zarazem wykonywali prace techniką kolażu. Pod okiem absolwenta ASP wykonali piękne i różnorodne dzieła. Podczas Pikniku wykorzystano sprzęt fotograficzny, którym wykonano dokumentację fotograficzną powyższego wydarzenia.

Czerwiec w Zespole Szkół Specjalnych rozpoczął się niespodzianką. Uczniowie w ramach obchodów Dnia Dziecka uczestniczyli w różnorodnych formach zajęć. Najstarsze klasy oraz uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięły udział w podchodach. Uczniowie klas 4-7 miały zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, a najmłodsi uczestniczyli w zabawach ruchowych z elementami ćwiczeń fizycznych. Podczas tych zajęć grono pedagogiczne wsparło się zapleczem nagłośnieniowym, jak również korzystali z narzędzi do prac plastyczno – technicznych, a całą dokumentację fotograficzną wykonano przy użyciu aparatu fotograficznego z osprzętem.

Zespół LP/AT