Archiwa

Nasz reprezentant na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych

W dniach od 8 – 11 października w Trzciance (Wielkopolska) odbywał się IX Ogólnopolski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Jedynym reprezentantem regionu Pomorskiego, który zakwalifikował się do tej imprezy był Paweł Kiżewski z Czerska, uczeń Zespołu Szkół Specjalnych.

Paweł na imprezie sportowej tej rangi był po raz pierwszy. Jak zawsze w Olimpiadach Specjalnych rozgrywki turniejowe prowadzone były w grupach sprawnościowych utworzonych po serii gier obserwowanych. Swoje trzy mecze turniejowe Paweł Kiżewski rozegrał w piątek i sobotę wygrywając jedną grę i ulegając przeciwnikom z regionów Świętokrzyskiego oraz Podkarpackiego. To jedno zwycięstwo dało jednak Pawłowi brązowy medal w turnieju.

Z pewnością warto było wziąć udział w tak ważnej i świetnie przygotowanej oraz sprawnie przeprowadzonej imprezie. Wbrew pozorom sportowa gra w badmintona to trudna i wymagająca sztuka. Dzięki nauce i obserwacjom jakie mogliśmy poczynić uczestnicząc w tym turnieju możliwe będzie lepsze szkolenie do udziału w kolejnych badmintonowych rozgrywkach.

Pawłowi serdecznie gratulujemy brązowego medalu i życzymy kolejnych, udanych występów sportowych.

Pawła do turnieju przygotował Jan Gliszczyński

20151009_150834