Archiwa

XVI Przegląd Form Teatralnych „Świat Przyrody – Świat Przygody”

16 kwietnia w Ośrodku Kultury w Czersku odbyła się XVI edycja Przeglądu Form Teatralnych „Świat Przyrody – Świat Przygody”.

Uczestników oraz przybyłych gości przywitał dyr. Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku pan Leszek Mroziński. Szkoła od wielu lat, dzięki gościnności i pomocy Ośrodka Kultury, jest organizatorem imprezy. Do udziału w zmaganiach zgłosiło się siedem zespołów. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były „bajki w świecie przyrody”. Wszystkie grupy zaprezentowały przedstawienia zgodne z tematem. Poziom był bardzo wyrównany. Nie zabrakło także  humoru i dobrej muzyki. Jury miało bardzo twardy orzech do zgryzienia, dlatego też nagrodzono wszystkie zespoły w różnych kategoriach:

– Za najlepszy scenariusz nagrodzono uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu,

– za najlepszą grę aktorską nagrodę otrzymali podopieczni Ośrodka Kultury w Czersku,

– za najlepsze kostiumy zostały nagrodzone dzieci z Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka,

– za najlepsze efekty specjalne nagroda przypadła dzieciom z Przedszkola nr2 im. Jana Brzechwy,

– za najlepszą muzykę nagrodzono uczestników świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1,

– za najlepszą charakteryzację nagrodę przyznano uczniom ze Szkoły Podstawowej w Krzyżu,

– za najlepszą scenografię przyznano nagrodę uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku.

Występy uczestników były przeplatane konkursami dla widowni. Widzowie mogli pochwalić swoimi wiadomościami z przyrody, za co zostali nagrodzeni słodyczami.

Wszystkie zespoły oprócz nagród otrzymały także piękne żywe drzewko.

Na zakończenie  organizatorzy podziękowali wszystkim aktorom oraz ich opiekunom za dostarczenie niezapomnianych przeżyć artystycznych. Wyrazili także swoją wdzięczność dla sponsorów (Nadleśnictwo Czersk, Urząd Miasta i Gminy ,Ośrodek Kultury, F1- p. A. Gogolewski), dzięki którym możliwa była organizacja przedsięwzięcia. Głos zabrali także przedstawiciele jury, którzy podziękowali wszystkim dzieciom za dostarczone emocje i za podjęcie w swoich przedstawieniach bardzo ważnej tematyki związanej z ochroną przyrody. Świadomość ekologiczna najmłodszych pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – powiedział pan Nadleśniczy Ireneusz Bojanowski .

 Organizatorzy przeglądu -Zespół Szkół Specjalnych w Czersku

DSCF2324 DSCF2296 DSCF2272DSCF2262 DSCF2248 DSCF2243DSCF2229 DSCF2227