Archiwa

LECĄ DO AUSTRALII

INAS GLOBAL GAMES są jedną z największych w świecie imprez dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.  Odbywają się one, co 4 lata, na rok przed Igrzyskami Paraolimpijskimi. Zawody przeprowadza się w 9 konkurencjach sportowych: lekkoatletyka, futsal, tenis ziemny, pływanie, kolarstwo, tenis stołowy, koszykówka, taekwondo i wioślarstwo. Swoje reprezentacje wystawia prawie 40 państw. Wystartuje ponad 1000 zawodników.

W tym roku zawody te, w dniach 09-20 października odbędą się w  Brisbane w Australii. Reprezentantami z naszego rejonu będą zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „RAZEM” Natalia Babińska, Dorota Wiśniewska i Rafał Szkatuła.

Natalia i Dorota, która cztery lata temu, reprezentowała nasz kraj na takiej imprezie w Ekwadorze, rywalizować będą w tenisie ziemnym. Dla tej dyscypliny będą to jednocześne mistrzostwa świata.

Rafał, który już trzykrotnie występował na mistrzostwach świata w piłce nożnej w RPA, Brazylii i Szwecji,  mistrzostwach świata futsalu we Francji i dwukrotnie na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej i futsalu, będzie walczył na futsalowym parkiecie. W INAS GLOBAL GAMES Rafał występował już dwukrotnie – cztery lata temu w Ekwadorze i osiem we Włoszech.