Archiwa

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ ZSS „SPRAWNI RAZEM”

Ogromny sukces odniosła reprezentacja województwa pomorskiego na Mistrzostwach Polski w piłce nożnej 9-cio osobowej organizowanych pod egidą ZSS „SPRAWNI RAZEM”.

Prowadzona przez Jarosława Fidurskiego reprezentacja wywalczyła I miejsce. Jest to pierwsze, pierwsze miejsce w dwudziestopięcioletniej historii udziału w zawodach ZSS „SPRAWNI RAZEM” przez województwo pomorskie w tej dyscyplinie.

W drodze do tego wyniku pokonała zespoły z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego oraz zremisowała z reprezentacją województwa mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

Zawody odbyły się w dniach 24-26.05.2019r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. W reprezentacji województwa wystąpiło trzech zawodników MUKS „RAZEM” Czersk. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Krystian Lewandowski, który bardzo dobrze spisał się w roli bramkarza. Poza nim wystąpili: Dawid Turzyński i Rekowski Mateusz (Czersk), Szymon Falkowski  i  Adam Kluk (Człuchów), Oskar Kosecki i Jacek Łysiuk (Słupsk), Marcin Załuska i Jakub Płochocki (Gdańsk), Kacper Kaniuk (Barcice).

Wyniki zespołu pomorskiego:

Pomorskie – Małopolskie 2:1

Pomorskie – Świętokrzyskie 2:1

Pomorskie – Mazowieckie 0:0

Pomorskie – Zachodniopomorskie 1:1