Archiwa

Czersk może być dumny ! Łukasz Ossowski z ZSS Czersk Mistrzem Olimpijskim !  

Ogromnym sukcesem zakończył się występ zawodników Bratka Czersk na XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Katowicach – Chorzowie.

Łukasz Ossowski uczeń naszej szkoły w Czersku został zwycięzcą  Letnich Ogólnopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w tenisie stołowym, Piotr Narloch wicemistrzem w badmintonie, a 6 uczniów: Karol Hetmański, Adam Czarnowski, Kacper Jachimowicz, Kacper Narloch, Michał Tylicki i Karol Czapiewski reprezentowali woj. pomorskie w piłce nożnej zdobywając brązowy medal.

W Letnich Igrzyskach wzięło udział 1000 zawodników w 10 dyscyplinach. Tegoroczny występ na igrzyskach był wyjątkowy dla Czerszczan, wystąpiło aż 8 zawodników co nie zdarzało się nigdy w historii. Ostatnio Klub Bratek miał swoich  2 reprezentantów w 2009 w Kielcach. Igrzyska Letnie odbywają się raz na 4 lata,  dlatego występ i zdobycie medalu olimpijskiego dla każdego  zawodnika mają najwyższą wartość i stanowią ukoronowanie jego sportowej kariery.

Zawodników do igrzysk przygotował zespół nauczycieli  : Paweł Jakubowski Anna Morzuch, Stanisław Pliszka, Sławomir Sikora, Przemek Lepak i Jacek Grzelak. Warto również zaznaczyć, że w przygotowanie Piotra Narlocha włączył się  rodzic Mirosław Narloch, który był trenerem i opiekunem Piotrka na igrzyskach.

Zawody odbywały się na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz na terenie Katowickiej AWF.