Archiwa

TYDZIEŃ UNIHOKEJA 2018 w ZSS CZERSK

Od 12 kwietnia do 17 kwietnia 2018 r. w ZSS w Czersku odbywał się TYDZIEŃ UNIHOKEJA, w którym rozegrano 3 turnieje w różnych kategoriach wiekowych oraz  Festyn Sportowy z elementami unihokeja dla najmłodszych.

W rozgrywka wzięły udział klasy od III do VII oraz ZET Szkoła Podstawowa, Gimnazjum ZET, PDP oraz zaproszeni goście – reprezentacja ŚDS i WTZ.

Krótki film z zawodów można obejrzeć tu https://youtu.be/fVpZRgw2Bvw

Zmagania uczestników przyniosły  wiele emocji. Radość ze zwycięstw była olbrzymia, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody- pamiątkowe medale. Po tytuły mistrzowskie sięgnęły po raz pierwszy klasa II- Festyn Sportowy, klasa III -turniej, klasa VII – turniej, ŚDS- WTZ – turniej.

Rozgrywki w ramach Tygodnia Unihokeja zostały zorganizowane w ten sposób, by w zawodach mogli rywalizować także zawodnicy o najniższej sprawności fizycznej. Każdy mecz składał się z 3 części, w której rywalizowali zawodnicy o podobnym poziomie sprawności od najwyższego, przez średni do niskiego. Tak się zawsze układało, że o wyniku  rozstrzygała ostatnia tercja meczu, w której walczyli najsłabsi gracze.

 Organizatorzy TYGODNIA UNIHOKEJA –  Klub Olimpiad Specjalnych BRATEK planują zorganizowanie podobnego turnieju dla szkół podstawowych w Gminie Czersk, który odbędzie się 8 maja 2018 r. w turnieju wystąpią SP nr 1 Czersk, SP Łąg oraz reprezentacja ZSS w czersku. Nagrody dla uczestników rozgrywek zostały ufundowane ze środków Gminy Czersk w ramach dotacji do rozwoju kultury fizycznej.

Organizatorzy dziękują za  liczny udział w  Tygodniu Unihokeja. Jednocześnie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach. Organizatorzy TYGODNIA UNIHOKEJA- Klub Olimpiad Specjalnych BRATEK : Anna Morzuch, Marcin Stopa, Paweł Jakubowski, Stanisław Pliszka, Przemek Lepak i Jacek Grzelak.