Archiwa

Bierzemy udział w konkursach i zdobywamy nagrody.

25 października nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym  „Mistrz Ortografii”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klasy VII , II i III gimnazjum. Miejscem zmagań był SOSW w Tucholi.

Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Pestka, Weronika Dąbrowska, Fabian Jędrzejczyk oraz Jan Janikowski. Wśród nich najlepsza okazała się Emilia, która zdobyła III miejsce.

7 listopada SOSW w Tucholi odbył się   III Regionalny Konkurs Recytatorski „Wszystko jest poezją, każdy jest poetą”;. Tym razem uczniowie  zmierzyli się z poezją Jana Brzechwy. Nasi uczniowie wystąpili w składzie: Weronika Dąbrowska, Natalia Ryczek, Emilia Pestka, Mateusz Turzyński, Jan Janikowski, Natalia Biesek oraz Klaudia Piernicka.  Bezkonkurencyjny w swej kategorii był Jan Janikowski, który rewelacyjnie zaprezentował utwór Jana Brzechwy pt.” Ty jesteś moje hobby” i zdobył pierwsze miejsce.

28 listopada w Centrum Kultury w Brusach nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ” Jesień na Kaszubach”. Wśród laureatów było dwóch naszych uczniów. Nagrody specjalne otrzymali za swoje prace Mateusz Turzyński i Dominik Grabarski. Warto dodać, że na konkurs wpłynęło ponad 1000 prac.