Archiwa

XVII Integracyjny Festiwal Piosenki „ŚWIĘTO MUZYKI 2023”

17 maja odbył się konkurs wokalny z tegorocznym hasłem „Coś pozytywnego” w Ośrodku Kultury w Chojnicach. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentowała Julia Mikołajewska z kl. III piosenką „Kolorowy wiatr” ze ścieżki dźwiękowej Pocahontas

W duecie klas najmłodszych wystąpiły Zuzanna Mikołajewska oraz Paulina Rogowska z oddz. zet d, które oczarowały publiczność piosenką „Bal moich lalek” z rep. Natalii Kukulskiej. Kolejny duet w kategorii klas starszych to Anastazja Szkatuła z kl. VII oraz Julia Mikołajewska z kl. III, które wspaniale i artystycznie „pomalowały świat na żółto i na niebiesko”.

Dziewczęta zdobyły:

I miejsce Julia Mikołajewska w kategorii soliści kl. I-IV 

I miejsce Zuzanna Mikołajewska oraz Paulina Rogowska w kategorii zespoły kl. I-IV

I miejsce Anastazja Szkatuła oraz Julia Mikołajewska w kategorii zespoły kl. V-VIII

Wspaniałych, niezapomnianych emocji i radości nie było końca bowiem Zuzia Mikołajewska jako najmłodszy uczestnik festiwalu otrzymała misia. Nagroda szczególna, która wielkością i wzrostem przerosła nas wszystkich i zajmowała w drodze powrotnej autobusem miejsce honorowe – „pasażer na gapę”.

„Święto muzyki” było okazją do wspólnego śpiewania, tańczenia, zawierania przyjaźni i przeżywania mimo stresu pozytywnych emocji.

Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy! 😍

Gabriela Kulczyk i Dorota Literska