Archiwa

Stanisław Pliszka dyrektorem Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Pomorskie.

4 lutego 2023 w Tczewie odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska. Zwycięzcą konkursu został nasz kolega Stanisław Pliszka , kandydat klubu Bratek Czersk, wieloletni wolontariusz, trener i skarbnik klubu.

Celem działalności naszego stowarzyszenia jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną cyklu całorocznych treningów, udziału w zawodach sportowych i obozach sportowo-rehabilitacyjnych oraz integracja z lokalną społecznością.

Dzięki życzliwości dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku i wsparciu finansowemu Gminy Czersk udało nam się w roku 2022 zrealizować kolejny już projekt zapewniając szkolenie i udział w zawodach sportowych naszym wychowankom.Zrealizowane przedsięwzięcia w roku 2022:

  1. Organizacja  Pomorskiego Turniej Bocce w Czersku
  2. Udział w Pomorskim Turniej Piłki Nożnej w Gdyni
  3. Udział w Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych (w Rybniku i Kielcach)
  4. Organizacja Pomorskiego Turnieju Unihokeja w Czersku
  5. Zakup sprzętu sportowego
  6. Udział w obozie sportowym w Zakopanem

Ponadto Klub Bratek prowadzi szkolenie sportowe w ramach programu PFRON „Daj mi szansę”.

Wierzymy, że wybór kolegi  Stanisława Pliszki na dyrektora Oddziału i przeniesienie siedziby Stowarzyszenia do Czerska ułatwi współpracę z innymi klubami z województwa pomorskiego, przyczyni się do większej promocji miasta i sportu osób z niepełnosprawnością  intelektualną, a także zintegruje jeszcze bardziej lokalną społeczność.

Na zdjęciach: Stanisław Pliszka z dotychczasową dyrektor Romaną Chmielewicz.

Na pozostałych zawodnicy wraz trenerami  Klubu Bratek Czersk na treningach i zawodach sportowych.