Archiwa

TENIS

 24 lipca 2022r. w Krakowie zakończyły się II Letnie Igrzyska Europejskie VIRTUS z udziałem sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. W mistrzostwach  udział wzięli reprezentanci osiemnastu państw z pięciu kontynentów (Afryki, Ameryki, Australii, Azji i Europy), w tym wielu medalistów igrzysk paraolimpijskich.

Uczestnicy zmagali się w dziewięciu dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie, kolarstwie, wioślarstwie i w nowej w VIRTUS dyscyplinie, badmintonie, która w Krakowie była rozegrana pokazowo.

Nasz region reprezentowali zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „RAZEM”: Dorota Kostka, Natalia Babińska i Kamil Wyskida. Dla nich były to Mistrzostwa Świata i Europy jednocześnie. Zawodnicy ci są zawodnikami narodowej kadry Polski ZSS „SPRAWNI RAZEM” w tenisie ziemnym. Ich występ to ogromny sukces, Natalia Babińska i Dorota Kostka, w ramach Mistrzostwach Świata, zdobyły złoty medal w deblu. W ramach Mistrzostwach Europy, drużynowo w singlu, również złoto. A Kamil Wyskida wraz z Natalią Babińską wicemistrzostwo Europy w mikście. Do sukcesu niewątpliwie należy również trzecie miejsce w Europie Natalii w singlu.