Archiwa

Ogólnopolski Turniej w Futsalu Kobiet

Od 22 do 24 kwietnia Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lęborku wraz z ZSS Sprawni Razem był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju w Futsalu Kobiet.. W Miejskiej Hali Sportowej o zwycięstwo walczyły cztery drużyny z województw: lubelskiego, lubuskiego i dwie z pomorskiego. Projekt współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Rozegrano 6 meczów. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna z województwa lubelskiego, drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna z województwa pomorskiego, trzecie druga drużyna również z województwa pomorskiego, a tuż za podium stanęła drużyna z województwa lubuskiego. Wszystkie drużyny uhonorowane zostały medalami, pucharami oraz indywidualnymi nagrodami. Ponadto wytypowano i  nagrodzono pucharami i upominkami:  najlepszą zawodniczkę turnieju-Weronikę Zaborek/lubelskie/; najlepszego bramkarza-Darię Kędziorską /lubuskie/; króla strzelców-Oliwię Gałka/lubelskie/.

W reprezentacji pierwszej drużyny województwa pomorskiego wystąpiły dwie zawodniczki MUKS „RAZEM” – Emilia Pestka i Patrycja Babińska. Swoją postawą na boisku w bardzo dużym stopniu przyczyniły się do zajęcia drugiego miejsca swojej drużyny.