Archiwa

XVII Mistrzostwa Województwa w Halowej Piłce Nożnej

Złoto zostało w Czersku

         Drużyna naszej szkoły – Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku została mistrzem województwa pomorskiego w halowej piłce nożnej. 

Po półtora rocznej przerwie można było w końcu rozegrać tak ważną dla nas imprezę. W mistrzostwach, które odbyły się 23.09.2021r. na Hali Sportowej im. R. Bruskiego w Czersku uczestniczyło pięć najlepszych drużyn, wyłonionych w rozgrywkach rejonowych. Reprezentowali oni szkoły z Wejherowa, Lęborka, Barcic, Bytowa i gospodarzy turnieju Czerska. Była to już XVII edycja tych zawodów.

Wyniki

Czersk – Lębork 4:0

Bytów – Wejherowo  2:4

Czersk – Wejherowo   2:0

Lębork – Barcice 1:1

Lębork – Bytów 2:3

Barcice – Czersk 1:9

Czersk – Bytów 2:0

Wejherowo – Lębork 0:2

Barcice – Wejherowo 2:3

Barcice – Bytów 0:4

Klasyfikacja końcowa:

I  Czersk

II Wejherowo

III Bytów

IV Lębork

V Barcice

Wybrano również najlepszego bramkarza, została nim zawodniczka z Barcic Oliwia Block. Najlepszym zawodnikiem uznano Damiana Nalepę z Wejherowa, królem strzelców został, strzelec 9 bramek, Marcel Kukliński z Czerska. Zawodnicy ci otrzymali nagrody indywidualne, dyplomy. Wszystkie  zespoły otrzymały puchary i dyplomy i piłki. Pierwsze trzy , medale i nagrody rzeczowe. Nagrody, puchary i medale ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Starostę Chojnickiego i Burmistrza Czerska.

Skład czerskiej drużyny:

Dominik Rytlewski(bramkarz), Marcel Kukliński(9 bramek), Dawid Gradowski(6 bramek), Jakub Śliwiński(1), Hinca Sebastian(1), Hinca Arkadiusz, Winczak Kacper.

Dziękujemy panu Pawłowi Jakubowskiemu i panu Przemysławowi Lepakowi za przygotowanie drużyny do zawodów.