Archiwa

CZTERY MISTRZOWSKIE MEDALE

Podczas Mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w Badmintonie nasi zawodnicy zdobyli cztery medale. Sukces był możliwy dzięki ciężkiej pracy zawodników i trenerów.

Mistrzostwa  Polski  w  badmintonie  ,,Sprawni Razem”  odbyły     się    w     dniach 16-18.10.2015r. po raz jedenasty w Koninie. W zawodach wzięło udział prawie 100 zawodników. Swoje reprezentacje wystawiło 10 województw.

Młodzież startowała w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i powyżej 16 lat. W pierwszej z tych grup znaczący sukces w swej karierze sportowej osiągnęła Natalia Babińska,  która w grze pojedynczej dziewcząt  zdobyła, już po raz drugi, brązowy  medal. W kategorii starszej jej koleżanka Dorota Wiśniewska zajęła I miejsce. Jest to już trzeci złoty medal Doroty na tej imprezie. Obie dziewczyny stworzyły debel, który w kategorii kobiet okazał się bezkonkurencyjny zostały mistrzyniami  Polski. Taka liczba zdobytych medali dała reprezentacji województwa pomorskiego drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Oprócz Natalii i Doroty w imprezie wystąpili jeszcze Paulina Nowotka i Krystian Lewandowski, którzy zajęli miejsca od 5-8. Ale ważne jest również zebrane doświadczenie na tej rangi imprezie.

Młodzież do zawodów przygotował Jarosław Fidurski i Przemysław Lepak

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi!

DSC_0164 DSC_0167 DSC_0169 DSC_0170 DSC_0171 DSC_0172 DSC_0173 DSC_0174 DSC_0175 DSC_0176 graja-w-badmintona-zdobywaja-mistrzostwo (2)