Archiwa

Pomorski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

4 października 2017 roku odbył się w Czersku Pomorski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych zorganizowany przez Klub Sportowy Bratek oraz Dom Kultury w Czersku. Mityng połączony był z Mistrzostwami Czerska Osób Niepełnosprawnych w Biegach Przełajowych, które organizowane były przez uczniów klasy III gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z Tucholi, Barcic, Ryjewa, WTZ Czersk, ŚDS Czersk oraz ZSS Czersk. Konkurencje biegowe rozegrane zostały w 20 grupach na dystansach 400m, 600m, oraz 1200m, łącznie w zawodach wzięło udział 100 zawodników.

Mottem zawodników Olimpiad Specjalnych były słowa przysięgi „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Zawodnikom walczącym na poszczególnych dystansach kibicowali ich trenerzy i opiekunowie, licznie zgromadzeni rodzice, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz przybyli goście: Pani Romana Chmielewicz – dyrektor oddziału regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska Pomorskie, Pani Małgorzata Puchalska – sekretarz oddziału regionalnego, Pan Sławomir Sikora – dyrektor do spraw organizacji, Pan Leszek Mroziński – dyrektor ZSS Czersk oraz wiceburmistrz Czerska – Pan Grzegorz Klauza.

Wszyscy zawodnicy zaprezentowali efekty całorocznej pracy treningowej. Pokonując kolejne metry tras biegowych walczyli nie tylko ze swoimi rywalami, ale także z własnymi słabościami i niesprzyjającą nam niestety pogodą J Wszyscy też – na swój sposób zwyciężyli – stając na kolejnych stopniach podium, lub po prostu dobiegając do mety wyczerpującego biegu.

Imprezę sportową współfinansowała Gmina Czersk.