Archiwa

Recytowali i sprawdzali swoje umiejętności z ortografii w Tucholi.

 20 października w Tucholi odbyła się druga edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego. Tematem tegorocznych występów była twórczość Juliana Tuwima.

Przybyło ponad 40 uczestników  z  8 szkół województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. Wśród nich byli również uczniowie naszej szkoły.  Jak zwykle nasi uczniowie popisali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i zdobyli nagrody i wyróżnienia. W kategorii szkoła podstawowa III miejsce zdobył duet Weronika Dąbrowska i Natalia Ryczek, natomiast wśród gimnazjalistów doskonale zaprezentowali się Janek Janikowski i Mateusz Turzyński, którzy obaj, jako jedyni uczestnicy otrzymali wyróżnienia za świetną interpretację utworów mistrza. Pozostałe uczestniczki Natalia Biesek i Emilia Pestka zaprezentowały również bardzo wysoki poziom.

Do konkursu uczniów przygotowały B. Szynwelska i K. Narloch.

27 października w SOSW w Tucholi odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w  nim udział również czworo naszych uczniów. Dwoje z nich nie dało szans konkurencji z pozostałych szkół . Kamila Rekowska z III klasy gimnazjum zdobyła tytuł Mistrza Ortografii a Janek Janikowski  zajął zaszczytne  drugie miejsce.

Do konkursu uczniów przygotowały K. Narloch i B. Szynwelska.

20161020_121405 20161027_091335 20161027_103347