Archiwa

Szkolny Dzień Treningowy MATP 2016

Dnia 14 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej MATP Olimpiad Specjalnych Polska. Jak co roku frekwencja dopisała, przybyli rodzice, uczniowie z zespołów edukacyjno- terapeutycznych natomiast uczniowie szkoły Przysposabiającej do Pracy występowali w charakterze wolontariuszy.

Po uroczystym wejściu zawodników do sali gimnastycznej Pan Dyrektor Leszek Mroziński powitał przybyłych gości i dokonał uroczystego otwarcia zawodów. Na rodziców i przybyłych gości czekał „kącik kawowy”.

Rozpoczęły się zmagania zawodników, każdy miał wyznaczone ćwiczenia do wykonania. W tych zawodach nie ma rywalizacji pomiędzy uczestnikami, każdy walczy ze swymi słabościami, zadania są dopasowane do możliwości ćwiczących. Wśród konkurencji pojawiły się całkiem nowe takie jak na przykład połów i zdejmowanie ryb z haczyka i wejście na drabinkę.

Każdy z uczniów świetnie poradził sobie z wyzwaniami, które czekały na niego podczas zawodów. Za włożony wkład pracy i wysiłek Pan Dyrektor wręczył uczestnikom pamiątkowe plakietki i upominki. Zawody pod względem sportowym i organizacyjnym przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, plakietki, zaproszenia i plakat wykonała p. Agnieszka Meyer, ciasta wykonały i obsługiwały „kącik kawowy” kol. Justyna Grabańska, Anna Jaszczyszyn i Aleksandra Bernady, nagłośnienie p. Marcin Stopa, obserwatorem z ramienia Zarządu Wojewódzkiego był kol. Sławomir Sikora. Szczególne podziękowania należą się dla wolontariuszy uczniów z PDP.

IMG_0024 IMG_0035 IMG_0120 IMG_0140 IMG_0253 IMG_0298 IMG_0180