Archiwa

Pomorski Mityng Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych

                      W czwartek, 28 kwietnia br. na pięknych terenach rekreacyjnych w Kwidzynie Miłosnej odbył się kolejny Mityng Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych.

Obok kilku innych sekcji z regionu Pomorza w zawodach uczestniczyła też nasza 7 osobowa reprezentacja (Sekcja Olimpiad Specjalnych „Bratek” przy Zespole Szkół Specjalnych w Czersku). W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu specjalnych sportowców, którzy rozgrywali biegi na dystansach 800 i 1600 m w podziale na grupy sprawnościowe. Nasi reprezentanci świetnie spisali się w rywalizacji, ambitnie walcząc o jak najlepsze lokaty.

Najwyższą klasę, mimo bardzo młodego wieku pokazała 12 lenia Emilka Pestka, która zdobyła złoty medal i zakwalifikowała się do rywalizacji w mityngu ogólnopolskim. Te zawody odbędą się już niebawem, bo 10 – 12 czerwca, także w Kwidzynie.

Pozostali zawodnicy zajęli w swoich grupach następujące lokaty:

II miejsca – (srebrne medale) – Kacper Narloch, Stanisław Prądziński, Piotr Narloch,

III miejsce – (brązowy medal) Kinga Gołąbek,

IV miejsce – Łukasz Bławat,

V miejsce – Wojciech Mausolf.

Wszystkim naszym zawodnikom należą się słowa pochwały i gratulacje. Kolejny raz pokazali, że byli niezwykle dzielni w tej biegowej rywalizacji. Zmagali się przecież nie tylko z przeciwnikami i własną słabością ale także z wymagającą, terenową trasą przełaju oraz niekorzystną, bo wietrzną i chłodną pogodą.

20160428_101709