Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku w roku szkolnym 2017/2018

Sportowe:

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RAZEM”

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ SZEŚCIOOSOBOWEJ – LUZINO 2017

  • II miejsce

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ZSS „SPRAWNI RAZEM” CHOSZCZNO 2017

  • V miejsce

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – LĘBORK 2017

  • II miejsce Natalia Babińska
  • I miejsce Patrycja Babińska
  • III miejsce Mateusz Rekowski
  • I miejsce w kategorii dziewcząt młodszych, II miejsce w kategorii chłopców młodszych, II miejsce w kategorii dziewcząt starszych

I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – ŁÓDŹ 2017

  • II miejsce Patrycja Babińska
  • II miejsce Mateusz Rekowski

OGÓLNOPOLSKI  TURNIEJ BADMINTONA – KONIN 2017

  • Natalia Babińska – I miejsce – singiel
  • Natalia babińska – I miejsce debel kobiet
  • Alan Górski/Krystian Lewandowski – II miejsce debel mężczyzn
  • II miejsce w klasyfikacji generalnej

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ UNIHOKEJA – ELBLĄG 2017

  • II miejsce

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W FUTSALU – PŁOCK 2017

  • VI miejsce

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W FUTSALU ROCZNIK 2002 I MŁODSI – SŁUPSK 2017

  • II miejsce

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM – SŁUPSK 2018

  • I miejsce Jan Janikowski
  • II miejsce Karol Parolski
  • III miejsce Alan Górski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ – CZERSK 2018

  • I miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE STOŁOWYM ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „SPRAWNI RAZEM” – CIECHANÓW 2018

  • IV miejsce Jan Janikowski

MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „SPRAWNI RAZEM” – WARSZAWA 2018

  • II miejsce sztafeta 4×50 m stylem dowolnym – Natalia Babińska, Patrycja Babińska
  • II miejsce – styl dowolny – 50m – Natalia Babińska
  • II miejsce – styl grzbietowy – 50m – Natalia Babińska

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – OSTRZESZÓW 2018

  • III miejsce Patrycja Babińska
  • VI miejsce Żaklina Pastwa

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ 11-to OSOBOWEJ – OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 2018

  • IV miejsce – Krystian Lewandowski, Dawid Turzyński, Marcin Jędrzejewski, Karol Parolski, Mateusz Rekowski, Alan Górski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LA – WEJHEROWO 2018

Wyniki:

Grupa młodsza:

  • Emilia Pestka – I miejsce na 800m, II w skoku w dal
  • Patrycja Babińska – II miejsce na 800m, IV w skoku w dal
  • Jakub Miszczak – II miejsce na 60m, II w skoku w dal

Grupa starsza:

  • Mateusz Rekowski – I miejsce na 500m, I w skoku w dal
  • Dawid Turzyński – II miejsce na 60m, II w skoku w dal
  • Krystian Lewandowski – III miejsce w skoku w dal, IV na 60m

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – GDAŃSK 2018

  • I miejsce Emilia Pestka;
  • II miejsce Patrycja Babińska:
  • III miejsce Żaklina Pastwa
  • I miejsce Mateusz Rekowski
  • II miejsce Jan Janikowski
  • I miejsce w kategorii dziewcząt młodszych, III miejsce w kategorii chłopców młodszych

I miejsce w klasyfikacji generalnej.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ- LĘBORK 2018

  • II miejsce Hrynewka Wojciech, Lewandowski Krystian, Parolski Karol, Rekowski Mateusz, Zdunek Jakub, Janikowski Jan, Turzyński Dawid

MISTRZOSTWA POLSKI W LA – KRAKÓW 2018

  • XI miejsce 100m, IV miejsce skok w dal Dawid Turzyński,
  • I miejsce rzut oszczepem, II miejsce skok w dal Natalia Babińska,
  • II miejsce skok w dal, V miejsce 800m Emilia Pestka,;
  • VIII miejsce 1500m, VI miejsce skok w dal Mateusz Rekowski
  • IV miejsce sztafeta 4×100 Natalia Babińska
  • I miejsce reprezentacji województwa w klasyfikacji medalowej w kategorii starszej i II miejsce w kategorii młodszej.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ- LĘBORK 2018

  • II miejsce – Hrynewka Wojciech, Lewandowski Krystian, Parolski Karol, Rekowski Mateusz, Zdunek Jakub, Janikowski Jan, Turzyński Dawid

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO ZSS „SPRAWNI RAZEM” – KŁODZKO 2018

  • I miejsce Dorota Kostka – kat. senior
  • III miejsce Natalia Babińska – kat. senior
  • I miejsce debel kobiet – Natalia Babińska,
  • III miejsce debel kobiet – Dorota Kostka,

Sekcja Olimpiad Specjalnych „BRATEK”:

POMORSKI TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH W MIASTKU 26.11.2017

  • I miejsca Ola Prochoń, Emilia Pestka, Łukasz Meyer, Piotr Narloch, Karol Hetmański
  • II miejsce Paweł Kiżewski
  • III miejsce Kinga Gołąbek

POMORSKI TURNIEJ BOCCE STYCZEŃ. 2018

  • I miejsce – Dawid Brzeska, Adam Czarnowski, Mateusz Zieliński, Stanisław Prondziński

POMORSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W GDYNI MAJ 2018I

  • I miejsce – Jędrzej Główczewski, Michał Tylicki, Stanisław Prondziński, Jakub Zdunek, Michał Nakielski, Jakub Kiedrowski, Krystian Czapiewski, Daniel Barecki

LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W KATOWICACH -CHORZOWIE, CZERWIEC 2018

  • I miejsce tenis stołowy – Łukasz Ossowski
  • II miejsce badminton – Piotr Narloch
  • III miejsce – piłka nożna  Adam Czarnowski, Karol Czapiewski, Michał Tylicki, Kacper Jachimowicz, , Kacper Narloch, Karol Hetmański

Konkursy przedmiotowe:

  • Wojewódzki konkurs matematyczny „Główka pracuje” – Strarogard Gdański
  • I miejsce – Mateusz Turzyński, Krystian Lewandowski
  • II miejsce – Jakub Miszczak, Fabian Jędrzejewski
  • XIV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo – Leśny – „ Przyroda wokół nas” w Tucholi
  • I miejsce Marek Kosiedowski
  • II miejsce Mateusz Turzyński
  • III miejsce Mateusz Rekowski.
  • „ Świat Przyrody – Świat Przygody”
  • I miejsce Weronika Szpajer, Dominik Drewczyński, Winczak Kacper
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: „Piękno drzemiące w wulkanach” – Złotoryja
  • II miejsce Marcelina Choińska
  • Integracyjny Festiwal Piosenki „ Święto Muzyki”
  • III miejsce – zespół wokalny szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa,
  • Wojewódzki konkurs Plastyczny „Mój bohater z kreskówki”
  • II miejsce – Rafał Schmidt
  • Międzyszkolny konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii” 
  • III miejsce Emilia Pestka
  • Międzyszkolny konkurs recytatorski
  • I miejsce Jan Janikowski
  • Wojewódzki konkurs plastyczny „Jesień na Kaszubach”
  • nagrody specjalne Mateusz Turzyński i Dominik Grabarski
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny na projekt pocztówki wigilijnej
  • I miejsce Zuzanna Galikowska,
  • II miejsce – Natalia Ryczek,
  • III miejsce Marcelina Choińska,
  • wyróżnienie – Wiktoria Szkatuła i Mateusz Turzyński
  • Pomorski Konkurs Plastyczny „Ziemia Kaszubska  Słoneczna i Czysta”
  • I miejsce Natalia Ryczek,
  • II miejsce – Nicola Baszanowska,
  • III miejsce – Karolina Wiśniewska, wyróżnienie Karol Hetmański

Byliśmy organizatorami:

  • XIV Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Szkół i Ośrodków Specjalnych – Czersk 2018
  • XX konkurs przyrodniczy ” Świat Przyrody, Świat Przygody”