Archiwa

Tydzień unihokeja w naszej szkole.

Od 28 lutego do 7 marca 2017 r. w ZSS w Czersku odbywał się TYDZIEŃ UNIHOKEJA, w którym rozdano Puchary Dyrektora ZSS  w kategorii Gimnazjum i Szkoły Podstawowej oraz  w kategorii ponadgimnazjalnej – w ramach Integracyjnego Turnieju Unihokeja dla klas ZET, PDP, WTZ/ŚDS CZERSK .

Zmagania uczestników przyniosły niezwykle wiele emocji. Pojawiła się radość ze zwycięstw, ale też gorycz i łzy porażki. W kategorii GIMNAZJUM faworytem od początku turnieju była klasa II , broniąca tytułu mistrzowskiego sprzed roku . Faworyt  nie zawiódł i w finale pokonał klasę I (ubiegłorocznego Mistrza Szkoły Podstawowej) aż  9 – 2.

Następnego dnia zmagały się klasy szkoły podstawowej. W tej odsłonie „pewniakiem” do zdobycia pucharu była klasa VI, lecz w finale ku zdziwieniu odniosła niespodziewaną porażkę z kolegami i koleżankami z klasy V   5 – 6.   Ostatnią atrakcją TYGODNIA UNIHOKEJA był Turniej Integracyjny dla Szkoły Przysposobienia Do Pracy, klas ZET oraz absolwentów szkoły, którzy należą do Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej. W tej odsłonie prym wiedli najstarsi uczniowie naszej szkoły (PDP) pokonując w finale drużynę ŚDS/WTZ  6 – 5. Na turniej została zaproszona również reprezentacja ZSS Chojnice, która niestety nie dojechała.

Rozgrywki w ramach Tygodnia Unihokeja zostały zorganizowane w ten sposób, by w zawodach mogli rywalizować także zawodnicy o najniższej sprawności fizycznej. Każdy mecz składał się z 3 części, w której rywalizowali zawodnicy o podobnym poziomie sprawności od najwyższego, przez średni do niskiego. Tak się zawsze układało, że o wyniku  rozstrzygała ostatnia tercja meczu, w której walczyli najsłabsi gracze. Emocji nie brakowało do ostatnich sekund. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Piotr Narloch z PDP, najlepszym bramkarzem Zenon Stelmach z WTZ/ŚDS. Wyróżnione statuetkami z okazji Dnia Kobiet zostały 4 uczestniczki zawodów : Kasia Knapik (WTZ/ŚDS), Marta Rydzkowska i Kinga Gołąbek (ZET) i Ola Prochoń (PDP)

Organizatorzy TYGODNIA UNIHOKEJA –  Klub Olimpiad Specjalnych BRATEK planują zorganizowanie podobnego turnieju dla szkół podstawowych w Gminie Czersk, który odbędzie się w kwietniu 2017 r. Nagrody dla uczestników rozgrywek zostały ufundowane ze środków Gminy Czersk w ramach dotacji do rozwoju kultury fizycznej.

Organizatorzy dziękują za  liczny udział w  mistrzostwach. Jednocześnie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach. Specjalne podziękowania dla koleżanek : Sylwii Grabańskiej, Justyny Grabańskich, Aleksandry Bernady i Anny Jaszczyszyn za przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla uczestników.

Organizatorzy TYGODNIA UNIHOKEJA- Klub Olimpiad Specjalnych BRATEK : Anna Morzuch, Marcin Stopa, Paweł Jakubowski, Stanisław Pliszka, Przemek Lepak i Jacek Grzelak.