Archiwa

Konkurs w Gdańsku „Mój Bałtyk”

Dnia 20.04.15r w Szkole Podstawowej nr 44 im Adama Mickiewicza w Gdańsku odbył się konkurs „Mój Bałtyk”. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Turzyński, Krystian Lewandowski i Izabela Kałdowska. Przygotowywała ich pani Aleksandra Grzelak. Były 24 drużyny trzyosobowe.

Krótka relacja uczestników:

Powitali nas organizatorzy i zaprosili na ciepłą herbatkę i ciastka. W pierwszej części konkursu rozwiązywaliśmy testy, które głównie dotyczyły wiedzy o Morzu Bałtyckim. Następnie na szkolnej stołówce zjedliśmy obiad, a po nim druga część zmagań, ale w terenie nad samym morzem (było strasznie zimno). Musieliśmy wypełniać karty pracy, czyli określić wiek drzew, rozpoznać różne gatunki roślin i zwierząt (ptaki, małże). Zadania nie były łatwe, udało nam się zmieścić w czasie i wykonać wszystkie polecenia. Czas bardzo szybko upływał czyli… było ciekawie.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie konkursu i wrażeń, które nam dostarczyli. Warto było pojechać!!! Zdobyliśmy III miejsce. Uważamy to za nasz wielki sukces. Walczyliśmy z uczniami ze szkół masowych z Trójmiasta.

DSC_0210_xx_big DSC_0208_nk_big DSC_0203_Aw_big DSC_0200_iB_big