Archiwa

W TYM ROKU SREBRO

Drużyna naszej szkoły – Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku nie obroniła  tytułu mistrza województwa pomorskiego w halowej piłce nożnej. 

W mistrzostwach, które odbyły się 14.03.2019r. na Hali Sportowej im. R. Bruskiego w Czersku uczestniczyło sześć najlepszych drużyn, wyłonionych w rozgrywkach rejonowych. Reprezentowali oni szkoły z Wejherowa, Lęborka, Barcic, Chojnic, Człuchowa i gospodarzy turnieju Czerska.

Wyniki grupowe:

Grupa A

Czersk – Chojnice 1:0

Chojnice – Wejherowo  0:0

Czersk – Wejherowo   0:3

Grupa B

Lębork – Barcice 0:3

Lębork – Człuchów 0:2

Barcice – Człuchów 1:3

Mecz o V miejsce

Chojnice – Lębork  1:2

Pierwszy półfinał:

Wejherowo – Barcice  1:2

Drugi półfinał:

Człuchów – Czersk 0:3

Mecz o III miejsce:

Człuchów – Wejherowo  2:0

Finał:

Czersk – Barcice 0:1

Klasyfikacja końcowa:

I  Barcice

II Czersk

III Człuchów

IV Wejherowo

V Lębork

VI Chojnice

Wybrano również najlepszego bramkarza, został nim zawodnik z Wejherowa Kamil Busz. Najlepszym zawodnikiem uznano Damiana Falkowskiego z Człuchowa, królem strzelców został, strzelec 7 bramek, Kacper Kaniuk z Barcic. Zawodnicy ci otrzymali nagrody indywidualne, dyplomy i tematyczne statuetki. Wszystkie  zespoły otrzymały puchary i dyplomy i piłki. Pierwsze trzy , medale i nagrody rzeczowe. Nagrody, puchary i medale ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Starostę Chojnickiego i Burmistrza Czerska.

Skład czerskiej drużyny:

Mateusz Turzyński (bramkarz), Jakub Miszczak, , Damian Górski, Jan Janikowski, Rafał Schmidt, Dawid Gradowski, Kukliński Marcel

Trenerem i opiekunem drużyny jest Jarosław Fidurski.