Archiwa

I Integracyjny Turniej Bocce. Młodzi Sportowcy z flagą Olimpiad Specjalnych

W dniu 18.12.2018 r. w ZSS w Czersku odbyła się już czwarta integracyjna impreza sportowa w tym roku zorganizowana przez Klub Olimpiad Specjalnych „BRATEK” Czersk. Po „Tygodniu Unihokeja”, „Lidze Unihokeja”, „Pomorskim Mityngu w Biegach Przełajowych” odbył się I Gminny Integracyjny Turniej Bocce wraz z finałem programu Młodzi Sportowcy.

W hali ZSS w Czersku zjawiły się zespoły z Gminy Czersk, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie. Wraz z 2 zespołami z ZSS Czersk utworzono 2 grupy eliminacyjne. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Uroczystą przysięgę w imieniu zawodników złożył Damian Kędzierski z ZSS w Czersku, a flagę Olimpiad Specjalnych wnieśli Młodzi Sportowcy (program sportowy dla dzieci do lat 8 realizowany w ZSS w Czersku w ramach działalności Klubu Bratek).

 Zwycięską drużyną została ekipa z SP Gotelp w składzie : Mateusz Andrzejewski, Paweł Andrzejewski, Bartek Lewandowski, Kacper Papierowski, opiekun Magdalena Mrózek. Gratulujemy!

Impreza zgromadziła 85 uczestników (w tym zawodników, rodziców, wolontariuszy i opiekunów). Na zakończenie, ku wielkiej  uciesze zawodników odbył się pokazowy mecz pomiędzy reprezentacją rodziców i trenerów. Zwyciężyli rodzice 1-0. Zawody odbyły się dzięki współfinansowaniu przez Gminę Czersk w ramach wspierania rozwoju kultury fizycznej, szkolenia i organizacji zawodów sportowych.

Wyniki eliminacji:

Grupa A- (1m BRATEK ZSS Czersk, 2 m BRATEK ZSS Czersk II, 3m Środowiskowy Dom Samopomocy)

Grupa B- (1 m SP Gotelp, 2m Warsztaty Terapii Zajęciowej, 3 m SP nr 1 Czersk)

Wyniki półfinałów:

SP Gotelp – BRATEK ZSS II  4-3

BRATEK ZSS – WTZ  4 – 2

Mecz o 5 miejsce:

ŚDS – SP nr 1 Czersk  1 – 2 

Mecz o 3 miejsce:

WTZ – BRATEK ZSS Czersk II 1 – 5  

Finał :

BRATEK ZSS Czersk – SP GOTELP  1 – 4