Archiwa

Szkoła dla rodziców.

W ostatnich tygodniach zakończyła się w naszej szkole I edycja Szkoły Dobrego Rodzica – zajęć psychoedukacyjno-wspierających dla rodziców chcących poszerzać swoją wiedzę o rozwoju dzieci i doskonalić własne umiejętności wychowawcze.

Cykl 10 zajęć dotyczył m.in. radzenia sobie z emocjami własnymi i naszych pociech, prawidłowego określania granic, skutecznego chwalenia i nagradzania, zachęcania dzieci do samodzielności i współpracy, czy też uwalniania od odgrywanych przez nie niekonstruktywnych ról.

Podczas spotkań mamy miały możliwość podzielenia się codziennymi troskami wychowawczymi, uzyskania wsparcia i życzliwych porad od współuczestniczących rodziców, a także prowadzących – szkolnego pedagoga i psychologa.

Do udziału w pierwszej edycji Szkoły Dobrego Rodzica zaprosiłyśmy rodziców uczniów klas I-V SP (dzieci z niepełnosprawnością w stopniu lekkim).

W spotkaniach systematycznie uczestniczyło kilka Mam, którym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział!

Planujemy kolejną edycję Szkoły dla Rodziców, na którą już teraz zapraszamy. Bliższe informacje pojawią się w okresie bezpośrednio przed rozpoczęciem spotkań. Zachęcamy do kontaktu z pedagogami i psychologiem szkolnym.

Prowadzące: Emilia Wojcieszczyk – psycholog, Dorota Literska – pedagog