Sprawozdanie z realizacji Programów „Aktywna Tablica” i „Laboratoria Przyszłości”
Laboratoria Przyszłości i Aktywna Tablica urozmaicają przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć oraz rozwijania swoich zainteresowań, umiejętności w trakcie zajęć lekcyjnych. Uczniowie mają możliwość rozwijania nowych zdolności, poznawania innowacyjnych technologii w edukacji, nabywanie praktycznych umiejętności w ich obsłudze.
Nowoczesna technologia wspomagająca edukację pozwala uczniom rozwijać umiejętności funkcjonowania w cyfrowym świecie i szybko rozwijającym się społeczeństwie.
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2024/25 zrealizowano między innymi:
· Cykl zajęć z obsługi nagłośnienia, z wykorzystaniem sprzętu elektronicznego (ćwiczenia praktyczne z mikrofonem, mixerem, nagłośnieniem, obróbką cyfrową na oprogramowaniu komputerowym)
· Cykl zajęć kulinarnych przeprowadzonych z wykorzystaniem sprzętów wyposażenia sali gospodarstwa domowego, które zostały wzbogacone prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi i prezentowanymi w programie „Canva Dla Edukacji”
· Przygotowywano i przeprowadzono konkursy, w których podczas realizacji wykorzystano zaplecze materiałów i narzędzi zakupionych w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” i programu „Aktywna Tablica”
· Nauczyciele wraz z uczniami przygotowywali apele okolicznościowe, gdzie wykorzystywano zakupiony sprzęt elektroniczny i materiały na wykonanie dekoracji
· Nauczyciele korzystali z nagłośnienia podczas różnych zawodów sportowych i imprez szkolnych
· Wykonywano dokumentację fotograficzną podczas wycieczek szkolnych, konkursów oraz spotkań okolicznościowych
Zespół „Aktywna Tablica” i „Laboratoria Przyszłości” na czele z dyrekcją na bieżąco monitorowali tygodniową realizację godzin.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Zespół LP i AT