Archiwa

UNIHOKEJ ŁĄCZY

We wtorek 25 kwietnia  2017 r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Integracyjny Turniej Unihokeja pod hasłem „ UNIHOKEJ UCZY, BAWI I WYCHOWUJE” .

Rozgrywki odbyły się pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Związku Unihokeja pana Marka Chomnickiego. Celem imprezy była integracja społeczna osób niepełnosprawnych i zapewnienie im możliwości rywalizacji sportowej z osobami pełnosprawnymi.

W zawodach wzięły udział zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych z Łęga i Czerska.

Każda z drużyn składała się z trzech grup wiekowo – sprawnościowych.

Klasyfikacja turnieju :

  1. Zespół Szkół Specjalnych BRATEK1 Czersk
  2. Szkoła Podstawowa Łąg
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 Czersk
  4. Zespół Szkół Specjalnych BRATEK2 Czersk

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Antoni Ćwikliński z Łęga, a najskuteczniejszym bramkarzem był Damian Rozmarynowicz z ZSS Czersk.

Zawody odbyły się w duchu fair play. Uczestnikom przysporzyły wiele radości i wzruszeń .

Organizatorem  zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych „BRATEK” działający przy ZSS w Czersku w składzie: Marcin Stopa, Stanisław Pliszka, Przemysław Lepak, Jacek Grzelak

 FILMIK Z ZAWODÓW

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych za wspieranie rozwoju unihokeja w naszej szkole oraz wolontariuszom – uczniom klas PDP  za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Projekt był współfinansowany  przez Gminę Czersk w ramach dotacji na „Szkolenie sportowe oraz organizację udziału w zawodach i rozgrywkach sportowych”.