Archiwa

Rewolucja na talerzu

„Zapamiętaj i wbij w głowę – szamaj tylko to, co zdrowe!” 

Tym razem Ogar i Rogal w odcinku zatytułowanym „Rewolucja na talerzu” objaśnili nam znaczenie poszczególnych składników diety dla prawidłowego rozwoju, zdrowia i samopoczucia. Z ciekawej infografiki dowiedzieliśmy się, co powinno znajdować się każdego dnia na naszych talerzach.

Doktor Witaminka opowiedziała o piramidzie zdrowego żywienia oraz konieczności spożywania dużej ilości owoców i warzyw – co najmniej pięć razy dziennie. Takiej lekcji udzielił nam również Doktor Warzywko – „Jeśli chcesz zdrowie mieć swoje bez skazy, warzywa, owoce jedz dziennie pięć razy!” Oprócz tego dodał – „Kto chce mieć wagę prawidłową, musi jedzenie wybierać z głową. Bo kilogramy zbędne w nadmiarze, ze zdrowiem, niestety, nie idą w parze”. Później układaliśmy interaktywne puzzle i wysłuchaliśmy wiersza pt. „Dieta zdrowa jest kolorowa”.  

W maju zakończyliśmy przygodę z Ogarem i Rogalem. Bohaterowie kampanii społecznej pn. „Planuję długie życie” w przezabawnych filmikach udzielili nam wielu cennych wskazówek, które z całą pewnością zapamiętamy i wdrożymy na co dzień.  

Małgorzata Babińska