Archiwa

III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim pn. „Słowa Tischnera”.

W marcu br. uczniowie oddziału a szkoły podstawowej oraz klasy VII wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim pn. „Słowa Tischnera”, zorganizowanym przez Zespół Szkolno –Przedszkolny w Krakowie.

Celem konkursu była popularyzacja nauki księdza Józefa Tischnera wśród dzieci i młodzieży, upowszechnianie wartości głoszonych przez księdza, rozwój talentów artystycznych oraz szerzenie postawy otwartości na drugiego człowieka. Zadanie konkursowe polegało na wcieleniu się w rolę artysty i stworzeniu rysunku ukazującego piękno przyrody, wspaniały świat roślin i zwierząt oraz na opisaniu za pomocą prozy lub poezji zachwycającego zjawiska przyrodniczego, oddaniu urody krajobrazu oraz piękna flory i fauny. Uczniowie mieli za zadanie odnieść się do cytatu:

„A czymże jest piękno? Na to pytanie jeszcze nikt nie odpowiedział. Ale wiadomo jedno: ono jest jak światło, które do nas przychodzi z drugiej strony świata. Bo na tym świecie wszystko przemija. Wiosna i młodość, i woda w potoku, ale piękno wiosny i piękno młodości nie przemija, bo je potrafi uwiecznić artysta. Dzięki artyście jest ono wiekuiste”.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 600 prac z całej Polski. Prac plastycznych nadesłano 550, a literackich – 74. Tym bardziej miło nam, że z naszej szkoły zostały uhonorowane dwie uczennice:

  • w konkursie plastycznym Daria Prądzińska z oddziału „a” otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV-VI;
  • w konkursie literackim Martyna Tessmer otrzymała wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII.

Pozostali uczniowie (Paweł Landmesser, Maciej Milewski, Karolina Wiśniewska, Klaudia Prochoń, Katarzyna Flisikowska) otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie przygotowywali prace pod opieką p. Małgorzaty Babińskiej.

 

MARTYNA TESSMER

Przyroda, którą lubię

ma błękit rzek i jezior.

Przyroda, którą cenię

ma powagę gór wysokich.

Przyroda, którą szanuję

ma śpiew ptaków i głosy zwierząt.

Przyroda to kolor

zapach

smak

dźwięk…

Taką przyrodę kocham…