Archiwa

52 Cross Ostrzeszowski – 21 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych „Sprawni Razem”

Ponad 2000 biegaczy z całej Polski i zagranicy wzięło udział w 52 Crossie Ostrzeszowskim. Rekord frekwencji pobił półmaraton, w którym wystartowało ponad 450 zawodników.
Jak zawsze biegowym zmaganiom kibicowały osobistości ze świata sportu: Marek Kubiszewski – zawodnik Górnika Zabrze, dwukrotny mistrz Polski w dziesięcioboju, wielokrotny reprezentant kraju, Urszula Włodarczyk – lekkoatletka, w latach 1991-2000 czołowa wieloboistka świata, trzykrotna olimpijka, dwukrotna medalistka mistrzostw świata w hali; 16-krotna halowa mistrzyni Polski, obecnie dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Zenon Licznerski – lekkoatleta – czołowy sprinter lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Montrealu i Moskwie, członek srebrnej sztafety z igrzysk w Moskwie (1980) i Marian Sypniewski – szermierz – florecista (i szablista), dwukrotny brązowy medalista olimpijski w drużynie floretowej z Moskwy (1980) i Barcelony (1992), sędzia szermierczy, obecnie pracuje w PKOl.

Cross otwarto z pełnym ceremoniałem olimpijskim. Znicz na stadionie Janusza Kusocińskiego tradycyjnie zapaliła sztafeta biegaczy z Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. Hejnał Ostrzeszowa inaugurujący ostrzeszowskie biegowe święto odegrał Michał Rybczyński ze Starostwa Powiatowego. Wśród tak wielu zacnych osobistości nie zabrakło naszych zawodników. Był to już XVIII nasz występ na tej imprezie (jesteśmy pełnoletni).

W 21 Mistrzostwach Polski w Biegach ZSS „SPRAWNI RAZEM” wystartowali:

W kategorii dziewcząt młodszych, dwukrotna triumfatorka tej imprezy – Natalia Babińska oraz debiutantka Izabela Kałdowska. W kategorii chłopców młodszych zadebiutował Mateusz Rekowski.

Wyniki naszych zawodników:

Natalia – IV miejsce

Iza – VII miejsce

Mateusz – X miejsce

Zdjęcie-0043