Osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku w roku szkolnym 2018/2019

Sportowe:

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RAZEM”

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – WARSZAWA 2018

  • III miejsce – Emilia Pestka
  • IV miejsce Patrycja Babińska

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – LĘBORK 2018

  • I miejsce Emilia Pestka
  • II miejsce Patrycja Babińska
  • III miejsce Żaklina Pastwa
  • I miejsce w kategorii dziewcząt młodszych,
  • II miejsce w klasyfikacji ogólnej.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT ZSS SPRAWNI RAZEM – CHOSZCZNO 2018

  • I miejsce – udział zawodniczek – Patrycja Babińska, Emilia Pestka

OGÓLNOPOLSKI  TURNIEJ BADMINTONA – KONIN 2018

  • Emilia Pestka – III miejsce – singiel dziewcząt
  • Patrycja Babińska, Emilia Pestka – II miejsce debel kobiet
  • III miejsce w klasyfikacji generalnej

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W FUTSALU DZIEWCZĄT ZSS SPRAWNI RAZEM – PŁOCK 2018

  • I miejsce – udział zawodniczki – Emilia Pestka

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ UNIHOKEJA ZSS SPRAWNI RAZEM – ELBLĄG 2018

  • II miejsce – Emilia Pestka, Dominik Rytlewski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ – CZERSK 2019

  • II miejsce – Mateusz Turzyński, Jakub Miszczak, , Damian Górski, Rafał Schmidt, Dawid Gradowski, Kukliński Marcel

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – TRZEBNICA 2019

  • II miejsce Patrycja Babińska
  • VII miejsce Emilia Pestka
  • XII miejsce Żaklina Pastwa
  • XVI miejsce Marcel Kukliński

MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „SPRAWNI RAZEM” – KRAKÓW 2019

  • II miejsce sztafeta 4×50 m stylem dowolnym – Patrycja Babińska

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LA – WEJHEROWO 2019

  • Emilia Pestka – I miejsce na 600m, I w skoku w dal,
  • Patrycja Babińska – II miejsce na 600m, IX w skoku w dal,
  • Marcel Kukliński – III w skoku w dal, V miejsce na 800m,
  • I miejsce w klasyfikacji medalowej

MISTRZOSTWA POLSKI W LA – CIECHANÓW 2019

  • Emilia Pestka – I miejsce w skoku w dal, V na 800m
  • Patrycja Babińska – V miejsce w skoku w dal, VI miejsce w biegu na 800m

Sekcja Olimpiad Specjalnych „BRATEK”:

POMORSKI TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM  PELPLIN.

  • Kinga Gołąbek – II miejsce
  • Karol Hetmański – II miejsce
  • Kacper Narloch – III miejsce
  • Łukasz Meyer – III miejsce
  • Jakub Chudy – III miejsce

POMORSKI TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH MIASTKO

  • I miejsce: Emilia Pestka, Paweł Kiżewski, Anastazja Szkatuła, Karol Czapiewski Kinga Gołąbek,  Karol Hetmański,
  • II miejsce Szymon Przesławski, Damian Loryński, Wojciech Mausolf, Piotr Narloch,
  • III miejsce Łukasz Ossowski, Kacper Narloch, Łukasz Meyer, Aleksandra Prochoń,
  • IV miejsce Stanisław Prondzinski,
  • V miejsce Krystian Czapiewski

POMORSKI TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W PIŁCE NOŻNEJ GDYNIA.

  • III miejsce.

Czersk I Damian Loryński, Kacper Jachimowicz, Kinga Gołąbek, Łukasz Meyer, Adam Czarnowski, Wojciech Mausolf, Kacper Narloch, Karol Czapiewski

Czersk II Jakub Dąbrowski, Szymon Wąs, Gracjan Szkatuła, Daniel Barecki, Karol Hetmański, Jakub Kiedrowski, Alicja Dobrowolska, Gracjan Chorzępa.

POMORSKI MITING W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH CZERSK 2019

  • I Wojciech Jaworski, Krystian Czapiewski, Szymon Wons, Szymon Przesławski
  • II Stanisław Prondziński, Damian Loryński, Justyna Brzezińska,
  • III Łukasz Bławat, Gracjan Chorzępa,  Jakub Dąbrowski, Ola Buczyńska, Oskar Januszewski, Łukasz Ossowski
  • IV Kinga Gołąbek, Dawid Brzeska, Marta Rydzkowska, Paweł Landmesser, Klaudia Prochoń
  • V Piotr Narloch, Gracjan Szkatuła, Damian Kędzierski, Aleksandra Prochoń, Dawid Afelt,
  • VI Daniel Barecki, Alicja Dobrowolska, Szymon Prabucki, Kacper Jachimowicz,
  • VII Łukasz Meyer, Katarzyna Flisikowska, Jędrzej Główczewski, Adam Czarnowski
  • VIII Dominik Szczepanowski

Konkursy przedmiotowe:

  1. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Tucholi
  • I miejsce – Emilia Pestka
  • II miejsce – Natalia Ryczek
  1. Pomorski Konkurs Plastyczny „Jesień na Kaszubach”
  • I miejsce – Maja Kaszubowska
  • III miejsce – Łukasz Ossowski
  1. Powiatowy konkurs „Projekt Pocztówki Bożonarodzeniowej”
  • I miejsce – Michał Tylicki
  • II miejsce – Jakub Dąbrowski
  • III miejsce – Natalia Ryczek
  1. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”
  • I miejsce – Maja Kaszubowska
  • II miejsce – Mateusz Turzyński
  • III miejsce – Fabian Ryczek
  • Wyróżnienie – Karolina Wiśniewska, Natalia Ryczek
  1. Konkurs artystyczno- kulinarny „Piernikowe szaleństwo” Tczew
  • II miejsce – Klasa PDP”B”
  1. Festiwal Integracyjnej Piosenki „Święto Muzyki” – Chojnice
  • I miejsce zespół – Emilia Frydrych, Wiktoria Szkatuła, Oliwia Ryczek, Izabela Kałdowska, Żaklina Pastwa
  • I miejsce duet – Anastazja Szkatuła, Kasandra Szkatuła
  1. Gminny Konkurs Plastyczny „ Anioł Bożonarodzeniowy” (CIT)
  • I miejsce – Michał Nakielski
  • II miejsca – Karolina Wiśniewska, Kajetan Czerwiński
  1. Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy w Tucholi „Przyroda wokół nas”
  • I miejsce – Fabian Jędrzejczyk, Dominik Rytlewski
  • II miejsce – Marek Kosiedowski, Daria Mania,
  • III miejsce – Karol Hetmański
  1. Przejście do kolejnego etapu projektu ogólnopolskiego „Tradycyjny sad” oraz otrzymanie grantu 200 zł.

Byliśmy organizatorami:

  • XV Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Szkół i Ośrodków Specjalnych – Czersk 2018
  • XXI konkurs przyrodniczy ” Świat Przyrody, Świat Przygody”

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku w roku szkolnym 2017/2018

Sportowe:

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RAZEM”

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ SZEŚCIOOSOBOWEJ – LUZINO 2017

  • II miejsce

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ZSS „SPRAWNI RAZEM” CHOSZCZNO 2017

  • V miejsce

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – LĘBORK 2017

  • II miejsce Natalia Babińska
  • I miejsce Patrycja Babińska
  • III miejsce Mateusz Rekowski
  • I miejsce w kategorii dziewcząt młodszych, II miejsce w kategorii chłopców młodszych, II miejsce w kategorii dziewcząt starszych

I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – ŁÓDŹ 2017

  • II miejsce Patrycja Babińska
  • II miejsce Mateusz Rekowski

OGÓLNOPOLSKI  TURNIEJ BADMINTONA – KONIN 2017

  • Natalia Babińska – I miejsce – singiel
  • Natalia babińska – I miejsce debel kobiet
  • Alan Górski/Krystian Lewandowski – II miejsce debel mężczyzn
  • II miejsce w klasyfikacji generalnej

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ UNIHOKEJA – ELBLĄG 2017

  • II miejsce

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W FUTSALU – PŁOCK 2017

  • VI miejsce

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W FUTSALU ROCZNIK 2002 I MŁODSI – SŁUPSK 2017

  • II miejsce

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM – SŁUPSK 2018

  • I miejsce Jan Janikowski
  • II miejsce Karol Parolski
  • III miejsce Alan Górski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ – CZERSK 2018

  • I miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE STOŁOWYM ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „SPRAWNI RAZEM” – CIECHANÓW 2018

  • IV miejsce Jan Janikowski

MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „SPRAWNI RAZEM” – WARSZAWA 2018

  • II miejsce sztafeta 4×50 m stylem dowolnym – Natalia Babińska, Patrycja Babińska
  • II miejsce – styl dowolny – 50m – Natalia Babińska
  • II miejsce – styl grzbietowy – 50m – Natalia Babińska

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – OSTRZESZÓW 2018

  • III miejsce Patrycja Babińska
  • VI miejsce Żaklina Pastwa

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ 11-to OSOBOWEJ – OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 2018

  • IV miejsce – Krystian Lewandowski, Dawid Turzyński, Marcin Jędrzejewski, Karol Parolski, Mateusz Rekowski, Alan Górski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LA – WEJHEROWO 2018

Wyniki:

Grupa młodsza:

  • Emilia Pestka – I miejsce na 800m, II w skoku w dal
  • Patrycja Babińska – II miejsce na 800m, IV w skoku w dal
  • Jakub Miszczak – II miejsce na 60m, II w skoku w dal

Grupa starsza:

  • Mateusz Rekowski – I miejsce na 500m, I w skoku w dal
  • Dawid Turzyński – II miejsce na 60m, II w skoku w dal
  • Krystian Lewandowski – III miejsce w skoku w dal, IV na 60m

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – GDAŃSK 2018

  • I miejsce Emilia Pestka;
  • II miejsce Patrycja Babińska:
  • III miejsce Żaklina Pastwa
  • I miejsce Mateusz Rekowski
  • II miejsce Jan Janikowski
  • I miejsce w kategorii dziewcząt młodszych, III miejsce w kategorii chłopców młodszych

I miejsce w klasyfikacji generalnej.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ- LĘBORK 2018

  • II miejsce Hrynewka Wojciech, Lewandowski Krystian, Parolski Karol, Rekowski Mateusz, Zdunek Jakub, Janikowski Jan, Turzyński Dawid

MISTRZOSTWA POLSKI W LA – KRAKÓW 2018

  • XI miejsce 100m, IV miejsce skok w dal Dawid Turzyński,
  • I miejsce rzut oszczepem, II miejsce skok w dal Natalia Babińska,
  • II miejsce skok w dal, V miejsce 800m Emilia Pestka,;
  • VIII miejsce 1500m, VI miejsce skok w dal Mateusz Rekowski
  • IV miejsce sztafeta 4×100 Natalia Babińska
  • I miejsce reprezentacji województwa w klasyfikacji medalowej w kategorii starszej i II miejsce w kategorii młodszej.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ- LĘBORK 2018

  • II miejsce – Hrynewka Wojciech, Lewandowski Krystian, Parolski Karol, Rekowski Mateusz, Zdunek Jakub, Janikowski Jan, Turzyński Dawid

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO ZSS „SPRAWNI RAZEM” – KŁODZKO 2018

  • I miejsce Dorota Kostka – kat. senior
  • III miejsce Natalia Babińska – kat. senior
  • I miejsce debel kobiet – Natalia Babińska,
  • III miejsce debel kobiet – Dorota Kostka,

Sekcja Olimpiad Specjalnych „BRATEK”:

POMORSKI TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH W MIASTKU 26.11.2017

  • I miejsca Ola Prochoń, Emilia Pestka, Łukasz Meyer, Piotr Narloch, Karol Hetmański
  • II miejsce Paweł Kiżewski
  • III miejsce Kinga Gołąbek

POMORSKI TURNIEJ BOCCE STYCZEŃ. 2018

  • I miejsce – Dawid Brzeska, Adam Czarnowski, Mateusz Zieliński, Stanisław Prondziński

POMORSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W GDYNI MAJ 2018I

  • I miejsce – Jędrzej Główczewski, Michał Tylicki, Stanisław Prondziński, Jakub Zdunek, Michał Nakielski, Jakub Kiedrowski, Krystian Czapiewski, Daniel Barecki

LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W KATOWICACH -CHORZOWIE, CZERWIEC 2018

  • I miejsce tenis stołowy – Łukasz Ossowski
  • II miejsce badminton – Piotr Narloch
  • III miejsce – piłka nożna  Adam Czarnowski, Karol Czapiewski, Michał Tylicki, Kacper Jachimowicz, , Kacper Narloch, Karol Hetmański

Konkursy przedmiotowe:

  • Wojewódzki konkurs matematyczny „Główka pracuje” – Strarogard Gdański
  • I miejsce – Mateusz Turzyński, Krystian Lewandowski
  • II miejsce – Jakub Miszczak, Fabian Jędrzejewski
  • XIV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo – Leśny – „ Przyroda wokół nas” w Tucholi
  • I miejsce Marek Kosiedowski
  • II miejsce Mateusz Turzyński
  • III miejsce Mateusz Rekowski.
  • „ Świat Przyrody – Świat Przygody”
  • I miejsce Weronika Szpajer, Dominik Drewczyński, Winczak Kacper
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: „Piękno drzemiące w wulkanach” – Złotoryja
  • II miejsce Marcelina Choińska
  • Integracyjny Festiwal Piosenki „ Święto Muzyki”
  • III miejsce – zespół wokalny szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa,
  • Wojewódzki konkurs Plastyczny „Mój bohater z kreskówki”
  • II miejsce – Rafał Schmidt
  • Międzyszkolny konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii” 
  • III miejsce Emilia Pestka
  • Międzyszkolny konkurs recytatorski
  • I miejsce Jan Janikowski
  • Wojewódzki konkurs plastyczny „Jesień na Kaszubach”
  • nagrody specjalne Mateusz Turzyński i Dominik Grabarski
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny na projekt pocztówki wigilijnej
  • I miejsce Zuzanna Galikowska,
  • II miejsce – Natalia Ryczek,
  • III miejsce Marcelina Choińska,
  • wyróżnienie – Wiktoria Szkatuła i Mateusz Turzyński
  • Pomorski Konkurs Plastyczny „Ziemia Kaszubska  Słoneczna i Czysta”
  • I miejsce Natalia Ryczek,
  • II miejsce – Nicola Baszanowska,
  • III miejsce – Karolina Wiśniewska, wyróżnienie Karol Hetmański

Byliśmy organizatorami:

  • XIV Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Szkół i Ośrodków Specjalnych – Czersk 2018
  • XX konkurs przyrodniczy ” Świat Przyrody, Świat Przygody”

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku w roku szkolnym 2016/2017

Sportowe:

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RAZEM”

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ SZEŚCIOOSOBOWEJ – SŁUPSK 2016
– I miejsce –
Mateusz Rekowski, Marcin Jędrzejewski, Alan Górski, Karol Parolski, Dawid Turzyński, Krystian Lewandowski,  Jan Janikowski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – LĘBORK 2016

  • II miejsce Izabela Kałdowska
  • I miejsce Dawid Turzyński
  • III miejsce Dariusz Kosiedowski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM – SŁUPSK 2017
– II miejsce Jan Janikowski
– III miejsce Karol Parolski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ – CZERSK 2017
– I miejsce –
Dawid Turzyński , Krystian Lewandowski , Mateusz Rekowski, Marcin Jędrzejewski, Alan Górski,  Karol Parolski, Jakub Zdunek

MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE STOŁOWYM ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „SPRAWNI RAZEM” – PŁOŃSK 2017
– VI miejsce Jan Janikowski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – GDAŃSK 2017
– II miejsce Patrycja Babińska:
– III miejsce Żaklina Pastwa
– I miejsce Mateusz Rekowski
– II miejsce Dawid Turzyński

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – OSTRZESZÓW 2017
– V miejsce Patrycja Babińska
– IV miejsce Mateusz Rekowski

MISTRZOSTWA POLSKI W LA – KRAKÓW 2017
– I miejsce 100m Dawid Turzyński,
– I miejsce skok w dal Krystian Lewandowski, II miejsce Dawid Turzyński
– II miejsce 110 ppł Krystian Lewandowski
– II miejsce Marcelina Choińska
– III miejsce pchnięcie kulą Marcelina Choińska
– II miejsce sztafeta 4×100 Krystian Lewandowski

Sekcja Olimpiad Specjalnych „BRATEK”:

  1. OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH W PRZEMYŚLU -11.2016 R.
  • II miejsce –  Łukasz Ossowski
  • III miejsce –  Stanisław Prondziński, Paweł Margański
  1. POMORSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH W KWIDZYNIE -03.2017 R.
  • I miejsce – Krzysztof Wałdoch
  • I miejsce – Łukasz Ossowski
  • II miejsce – Wojciech Mausolf
  • II miejsce – Paweł Kiżewski
  • III miejsce – Bartosz Światczyński
  • IV miejsce – Szymon Przesławski
  • V miejsce – Maciej Kameczura
  1. POMORSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W GDYNI – 5.2017 R.
  • II miejsce –

Karol Czapiewski, Karol Hetmański, Kacper Narloch, Kinga Gołąbek, Kacper Jachimowicz, Adam Czarnowski, Mateusz Zieliński i Michał Tylicki

  • III miejsce –

Piotr Narloch, Stanisław Prondziński, Karol Breza, Szymon Przesławski, Łukasz Meyer, Maciek Kameczura, Jakub Zdunek i Bartek Światczyński

  1. POMORSKI MITING LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH W SZTUMIE- 06.2017 R.
  • Piotr Narloch – 1 miejsce w skoku w dal, 2 miejsce sztafeta 4X100 M
  • Mateusz Zieliński – 2 miejsce na 100 M, 2 miejsce na 200 M
  • Karol Czapiewski – 3 miejsce na 200 M, 3 miejsce na 400 M
  • Kacper Narloch – 3 miejsce na 100 M, 4 miejsce na 200 M, 2 miejsce sztafeta 4X100 M
  • Wojtek Mausolf – 1 miejsce na 100 M, 4 miejsce na 400 M, 2 miejsce sztafeta 4X100 M
  • Ala Dobrowolska – 2 miejsce na 200 M, 4 miejsce na 100 M

Stanisław Prondziński – 4 miejsce na 100 M, 5 miejsce w pchnięciu kulą, 2 miejsce sztafeta 4X100 M

Konkursy przedmiotowe:

  • I i II miejsce w wojewódzkim konkursie matematycznym „Główka pracuje” – Strarogard Gdański ( D. Kosiedowski, M. Gornowicz, M. Turzyński, K. Lewandowski).
  • I miejsce gim. ( Dawid Turzyński) i II  miejsce sp.( Dominik Rytlewski – Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „ Przyroda wokół nas” w Tucholi.
  • XI konkurs przyrodniczo – leśny ( IV miejsce w rywalizacji ze szkołami masowym z gminy Czersk).
  • VII Biesiada Myśliwska ( IV miejsce w rywalizacji ze szkołami masowymi z gminy Czersk).
  • XV Powiatowy konkurs wiedzy przyrodniczej „Urodziłem się z jaja” – wyróżnienia dla Pauliny Prochoń i Oskara Cieślińskiego.
  • Integracyjny Festiwal Piosenki „ Święto Muzyki” I miejsce – zespół wokalny kl. VI,

II miejsce – zespół wokalny klasa IV, III miejsce -duet ( Iza Kałdowska, Iwona Turzyńska),

III miejsce solistka – Anastazja Szkatuła.

  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Tucholi – II miejsce Natalia Ryczek i Weronika Dąbrowska, wyróżnienia dla Jana Janikowskiego i Mateusza Turzyńskiego.
  • Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski w Tczewie – wyróżnienia dla Natalii Ryczek

i Janka Janikowskiego.

  • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny w Tucholi – I miejsce Kamila Rekowska,

II miejsce Janek Janikowski.

  • XXI Pomorski Konkurs Plastyczny „Jesień na Kaszubach” – nagrody dla: Emilii Pestki, Beaty Gornowicz, Dominika Scheffsa .
  • XI Pomorski Konkurs Plastyczny pt. „Spacerujące koty” – wyróżnienie dla Nikoli Baszanowskiej.
  • XVII Pomorski Konkurs Plastyczny „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” – nagrody dla: Beat. Gornowicz, Fabian. Ryczka, Kajetana Czerwińskiego, Karola Hetmańskiego.
  • XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Państwowej Straży Pożarnej „ 25 lat Profesjonalni, Sprawni ,Pomocni” – szczebel powiatowy nagrody dla Dominika Scheffsa i Marka Kosiedowskiego: II miejsce na szczeblu wojewódzkim dla Fabiana Ryczka.
  • I miejsce – Jakub Galikowski –I Międzyszkolny Konkurs na prezentację multimedialną „Bezpieczne Wakacje”

Byliśmy organizatorami:

  • XII Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Szkół i Ośrodków Specjalnych – Czersk 2017
  • XIX konkurs przyrodniczy ” Świat Przyrody, Świat Przygody”

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku w roku szkolnym 2015/2016

Sportowe:

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RAZEM

2015

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ SZEŚCIOOSOBOWEJ – SŁUPSK

  • I miejsce

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT ZSS „SPRAWNI RAZEM” – KRAKÓW

  • II miejsce reprezentacji Pomorza – w reprezentacji województwa Natalia Babińska, Paulina Nowotka
  • król strzelców turnieju – Natalia Babińska

INAS GLOBAL GAMES – EKWADOR 2015
W reprezentacji Polski wystąpili zawodnicy MUKS „RAZEM” czerszczanin – Rafał‚ Szkatuła, Michał‚ Wesołowski z Kleszczewa i Dorota Wiśniewska. Brali oni udział‚ w rozgrywkach futsalu i tenisie ziemnym. Reprezentacja Polski w futsalu zajęła IV miejsce. Dorota wywalczyła dwa brązowe medale – w deblu i rozgrywkach drużynowych.

OGÓLNOPOLSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE – ŁÓDŹ

– Natalia Babińska  – III miejsce

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BADMINTONIE – SŁUPSK

– Natalia Babińska – I miejsce

– Krystian Lewandowski – II miejsce

– Paulina Nowotka – III miejsce

– Marcin Jędrzejewski – III miejsce

OGÓLNOPOLSKI  TURNIEJ BADMINTONA – KONIN

– Natalia Babińska – III miejsce

– Debel kobiet – I miejsce

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W FUTSALU rocznik 2000 i młodsi – SŁUPSK

  • II miejsce

2016

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ – CZERSK
– II miejsce
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – GDAŃSK

  • I miejsce Natalia Babińska;
  • II miejsce Izabela Kałdowska:
  • II miejsce Mateusz Rekowski
  • I miejsce w kategorii dziewcząt młodszych, III miejsce w kategorii chłopców młodszych
  • I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE STOŁOWYM ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „SPRAWNI RAZEM” – PŁOŃSK

  • V miejsce Natalia Babińska.

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – OSTRZESZÓW

  • IV miejsce Natalia Babińska;
  • VII miejsce Izabela Kałdowska;
  • X miejsce Mateusz Rekowski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LA – WEJHEROWO
– Natalia Babińska – I – 800m, II – 60m
– Dawid Turzyński – I – 60m
– Izabela Kałdowska – I – skok w dal, II – 800m
– Emilia Pestka – II – skok w dal
– Krystian Lewandowski – III – skok w dal
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE ZIEMNYM SŁUPSK
– II miejsce Natalia Babińska
– I miejsce debel dziewcząt
– III miejsce debel chłopców

MISTRZOSTWA POLSKI W LA – OSTRZESZÓW

– III miejsce 100m Dawid Turzyński, IV miejsce Krystian Lewandowski
– III miejsce skok w dal Dawid Turzyński, IV miejsce Krystian Lewandowski

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO ZSS „SPRAWNI RAZEM” – KŁODZKO 2016

  • I miejsce Dorota Wiśniewska – kat. senior
  • I miejsce Natalia Babińska – kat. junior
  • I miejsce debel kobiet – Dorota Wiśniewska, Natalia Babińska
  • III miejsce Martin Trzebiatowski – kat. senior
  • III miejsce debel mężczyzn – Martin Trzebiatowski, Grzegorz Pastwa

XVIII MISTRZOSTWA POLSKI PRACOWNIKÓW OŚWIATY W BADMINTONIE – CHOSZCZNO

– III miejsce w deblu nauczyciela naszej szkoły Jarosława Fidurskiego

DOKONANIA ROKU

W kategorii sport nominację otrzymał Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RAZEM”.

Sekcja Olimpiad Specjalnych „BRATEK”:

POMORSKI TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH  SŁUPSK

– II miejsce

POMORSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH  GDYNIA

– III miejsce

POMORSKI INTEGRACYJNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI OLIMPIAD SPECJALNYCH – PELPLIN

– I miejsce

POMORSKI MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – KWIDZYN

– I miejsce – Emilia Pestka

– II miejsca – (srebrne medale) – Kacper Narloch, Stanisław Prądziński, Piotr Narloch,

– III miejsce – (brązowy medal) Kinga Gołąbek. 

Konkursy przedmiotowe:

  • I miejsce – trzecia klasa szkoły podstawowej i III miejsce – szkoła podstawowa w „Święcie Muzyki” w Chojnicach .
  • Główna nagroda w konkursie plastycznym organizowanym przez Park Krajobrazowy w Tucholi na plakat z okazji Dnia Ziemi dla D. Dorau.
  • Imiejsce w Oliwskiej Olimpiadzie Matematycznej ( D. Kosiedowski i M. Gornowicz).
  • III miejsce w matematycznym konkursie „Główka pracuje” ( D. Kosiedowski i M. Gornowicz).
  • I miejsce – D. Kosiedowski, II miejsce M. Kosiedowski , III miejsce –E.Pestka oraz wyróżnienie dla W. Hrynewki w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jesień na Kaszubach”.
  • I miejsce dla M. Kosiedowskiego i wyróżnienie dla N. Ryczek w powiatowym konkursie plastycznym na najpiękniejszą pocztówkę bożonarodzeniową.
  • III. ( D. Kosiedowski, N.Ryczek,) oraz wyróżnienie dla I. Kałdowskiej w powiatowej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Państwową Straż Pożarną pt. „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.
  • II. III. miejsce dla K. Czerwińskiego, E. Pestki i A. Gornowicz oraz wyróżnienie dla I. Turzyńskiej w Pomorskim Konkursie Plastycznym „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

Byliśmy organizatorami:

  • XII Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Szkół i Ośrodków Specjalnych – Czersk 2015
  • XVII konkurs przyrodniczy ” Świat Przyrody, Świat Przygody”

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku w roku szkolnym 2014/2015

Sportowe:

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RAZEM”

2014

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ – BRAZYLIA 2014

– III miejsce – W reprezentacji Polski wystąpili Rafał Szkatuła – nasz absolwent

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – KARTUZY

– I miejsce Natalia Babińska

– III miejsce Marlena Babińska

W klasyfikacji I miejsce.

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – ŁÓDŹ 2014

– VI miejsce Natalia Babińska.

MISTRZOSTWA POLSKI W BADMINTONIE – KONIN 2014

– I miejsce Dorota Wiśniewska – nasza absolwentka

II miejsce reprezentacji województwa w klasyfikacji generalnej.

MISTRZOSTWA POLSKI W FUTSALU OPEN – PŁOCK 2014

– I miejsce – w kadrze województwa wystąpili Rafał Szkatuła i Michał Wesołowski

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM KOŚCIERZYNA 2015
– Dorota Wiśniewska II miejsce
– Natalia Babińska I miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT – SŁUPSK 2015

– II miejsce (Udział zawodniczki – Natalii Babińskiej)

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – GDAŃSK 2015

– II miejsce Natalia Babińska;

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – OSTRZESZÓW 2015

– I miejsce Natalia Babińska.
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE – WEJHEROWO 2015
– Natalia Babińska I miejsce na 800 m
– Paulina Nowotka II miejsce na 800m
– Damian Dorau I miejsce w biegu na 60m
– Łukasz Czapiewski III w biegu na 60m
– Wojtek Jaworski I miejsce w biegu na 400m                                                                                                                                                                                                    – Sławomir Turzyński III miejsce w pchnięciu kulą
W klasyfikacji generalnej szkoła zajęła IV miejsce
MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE – OSTRZESZÓW 2015
– Natalia Babińska – I miejsce na 800m

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ 11 OSOBOWEJ – CZARNKÓW 2015
– III miejsce
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE ZIEMNYM – SŁUPSK 2015
– Dorota Wiśniewska – I miejsce – nasza absolwentka
– Martin Trzebiatowski – I miejsce – nasz absolwent

Powołanie do reprezentacji Polski ZSS „SPRAWNI RAZEM” w tenisie ziemnym naszej absolwentki Doroty Wiśniewskiej

„DOKONANIA ROKU”

W kategorii sport nominację otrzymała nasza uczennica Natalia Babińska.

OGÓLNOPOLSKI CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY ZSS „SPRAWNI RAZEM” – KRAKÓW 2015

– II miejsce reprezentacji województwa pomorskiego – w składzie reprezentacji Pomorza Patrycja Babińska, Izabela Kałdowska

Sekcja Olimpiad Specjalnych „BRATEK”:

BIEG ULICZNY W CZERSKU 20.09.2014

– I miejsce -Piotr Narloch

POMORSKI TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH W TCZEWIE

– III miejsce

POMORSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W GDYNI 7.05.2015

– III miejsce

POMORSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH W SZTUMIE 15.05.2015

– 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal

POMORSKIM MITYNGU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH CZERSK/ OSTROWITE 11.06.2015 R.

– 8 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych medali

Konkursy przedmiotowe:

Polonistyczne:

  • Wyróżnienia w międzywojewódzkim konkursie recytatorskim w Tczewie. Wyróżnienia otrzymały: K. Drobińska, E. Pestka i N. Biesek.

Plastyczne:

  • Nagrody specjalne w wojewódzkim konkursie plastycznym „Jesień na Kaszubach”. Nagrody otrzymali: K. Drobińska, Sz. Stopa, W. Hrynewka i A. Czarnecki.
  • Wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym na projekt pocztówki wigilijnej. Wyróżnienia otrzymali: I. Turzyńska, Ł. Osowski, K. Drobińska i K. Szandrach.
  • Nagrody specjalne w wojewódzkim konkursie plastycznym „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”. Nagrody otrzymali: N. Ryczek, K. Hetmański, A. Moj.
  • I Wojewódzki Konkurs dla szkół PDP pt.: „ZNAM SWÓJ KRAJ – WIOSNA I OBRZĘDY WIELKANOCNE” – I miejsce – Katarzyna Drobińska, Marzena Pawłowska, Paweł Margański i Paweł Kiżewski

 

Przyrodnicze:

Konkurs przyrodniczy „Mój Bałtyk”
 – III miejsce – Mateusz Turzyński, Krystian Lewandowski i Izabela Kałdowska.

Muzyczne:

XII Festiwal Piosenki „Święto Muzyki” – Chojnice

  • III miejsce w kategorii zespołów szkoły podstawowej – Weronika Dąbrowska, Emilia Pestka, Izabella Kałdowska, Beatka Gornowicz, Natalia Ryczek.
  • wyróżnienie w kategorii soliści – Iwona Turzyńska
  • II miejsce w kategorii zespoły gimnazjum – Natalia Babińska, Paulina Nowotka

Byliśmy organizatorami:

Nauczyciel naszej szkoły – p. Emilia Jagielska – finalistą konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2015.

Konkurs organizowany przez Microsoft w Edukacji we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Głosem Nauczycielskim. polegał na zaprezentowaniu zajęć prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.  Pierwszym etapem konkursu było umieszczenie projektu na stronie www.pil-network.com Natomiast wyłonieni finaliści prezentowali swoje projekty na konferencji w Warszawie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na Gali Nauczyciela w 13 października 2015r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Pani Emilia Jagielska zajęła I miejsce.

Konkurs Innowacyjny Nauczyciel jest skierowany do nauczycieli, którzy w swojej pracy wykorzystują nowoczesne technologie. Pani Emilia brała udział w konkursie z projektem „Kuchenne przygody z Kornelem”.