Archiwa

Zdobyli 6 medali!!!

We wtorek (19.05.2015r.) uczniowie naszej szkoły i zawodnicy MUKS „Razem” uczestniczyli w Wejherowie w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce. Siedmioosobowa ekipa wróciła z nich z sześcioma medalami.

W kategorii dziewcząt do lat 16 w biegu na 800 m I miejsce zajęła Natalia Babińska a Paulina Nowotka na metę przybiegła jako druga. I miejsce  na 60 m zajął Damian Dorau. Łukasz Czapiewski w tej konkurencji uplasował się również na podium, zajmując III miejsce. Bardzo udany występ odnotował Wojtek Jaworski, który w biegu na 400m, w kategorii powyżej 16 lat, wywalczył złoto. W pchnięciu kulą Sławomir Turzyński zdobył brąz.

Pozostałe miejsca zawodniczek i zawodników:
Dorau Damian – IV m-ce w skoku w dal – kategoria do lat 16
Jaworski Wojciech – VII m-ce w biegu na 200m
Sławomir Turzyński – VI m-ce w biegu na 60m
Szymon Pliszka – IV m-ce w biegu na 60m i IX m-ce w skoku w dal
Zawody były eliminacjami do mistrzostw Polski, które w dniach 22-24.05.2015r. odbędą się w Ostrzeszowie. Kwalifikacje na te zawody uzyskały Natalia i Paulina.
Zawodników do zawodów przygotowali – Jacek Grzelak, Stanisław Pliszka i Jarosław Fidurski.