Archiwa

Mistrzostwa Polski Badmintonie

Podczas Mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w Badmintonie nasi zawodnicy zdobyli cztery medale. Sukces był możliwy dzięki ciężkiej pracy zawodników i trenera.

Mistrzostwa Polski w Badmintonie ,,Sprawni Razem” odbyły się w dniach 24-26.11.2017r. po raz trzynasty w Koninie. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników. Swoje reprezentacje wystawiło 10 województw. Z naszej szkoły  i Klubu pojechali Natalia Babińska, Patrycja Babińska, Alan Górski i Krystian Lewandowski.

Młodzież startowała w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i powyżej 16 lat. W drugiej z nich znaczący sukces w swej karierze sportowej osiągnęła: Natalia Babińska,  która w grze pojedynczej  zdobyła złoty  medal!

Bardzo dobrze zawodnicy spisali się w grach deblowych. Para deblowa kobiet- Natalia Babińska i Kamila Grzebińska (Słupsk) została mistrzami  Polski. Z kolei Alan Górski i Krystian Lewandowski w kategorii OPEN wywalczyli srebro. Indywidualnie Patrycja, Alan i Krystian uplasowali się na miejscach 5-8.

Taka liczba zdobytych medali dała reprezentacji województwa pomorskiego, której trzon stanowili uczniowie szkoły i zawodnicy MUKS „RAZEM”, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.